2023-uosius metus „Rimi“ sutinka ryžtingai: darbuotojų gerovei – ženklios investicijos
„Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė pažymi, kad išskirtine kultūra, kurioje daug dėmesio skiriama žmonių įvairovei ir tolerancijai puoselėti, pasižyminti bendrovė žengia į naują augimo etapą. Brangindama kiekvieną savo darbuotoją, ji efektyviai investuoja į jų atlyginimo ir gerovės paketą: per metus darbo užmokesčio fondui įmonė skirs apie 3 milijonus eurų.
Kylant kainoms kyla ir algos
„Sodros“ duomenimis, 2022 metų lapkričio mėnesį UAB „Rimi Lietuva“ algų mediana išaugo labiausiai tarp daugiausia darbuotojų turinčių įmonių – 19,7% ir siekė 1088 eurų, pralenkdama didžiuosius mažmeninės prekybos konkurentus. Pasak V. Kaikarienės, dėl šalyje pakilusio minimalaus darbo užmokesčio buvo pakoreguoti daugumos darbuotojų atlyginimai.
„2023 metais papildomai per metus į darbo užmokesčio fondą dar investuosime apie 3 milijonus eurų. Jau dabar, nuo sausio 1 dienos, atlyginimas didėjo daugiau kaip 2 tūkstančiams darbuotojų ir tai tik pradžia. Už gerus darbo rezultatus įmonės darbuotojams numatyti ir darbo užmokesčio priedai, kurie skiriami vadovaujantis aiškia veiklos vertinimo sistema. Papildomai užsidirbti galima ne tik pasiekus iškeltus tikslus, bet ir savo noru pasirinkus dirbti papildomas valandas, savaitgaliais, naktimis ar švenčių dienomis budinčiose „Rimi“ parduotuvėse – viršvalandžiai yra savanoriški ir apmokami. Skatinamoji 200 eurų premija skiriama ir darbuotojui į bendrovę dirbti atvedus kolegą“, – papildomas galimybes užsidirbti pasakoja V. Kaikarienė.
Sutaupo visa šeima
Be to, augant įvairių paslaugų ir prekių kainoms, bendrovė padeda savo darbuotojams ne tik sudarydama galimybes užsidirbti daugiau, bet ir pigiau apsipirkti „Rimi“ parduotuvėse – tik „rimiečiams“ skiriama 5 proc. nuolaida įvairiems produktams padidinta dar 15 proc. ir yra taikoma papildomai prie visų akcijų, net ir tuo atveju, jei tai 50 proc. sumažintos kainos produktai.
„Šį paskatinimą įvedėme atsižvelgdami į esamą situaciją Lietuvoje, kuomet nežinomybė dėl rytojaus skatina ne tik nerimą ir kelia įtampą emocinei darbuotojų sveikatai, bet ir skatina juos rinktis darbus kituose sektoriuose ar net šalyse. Tuo tarpu efektyviai apsipirkdami „Rimi“ parduotuvėse darbuotojai turi galimybę pamėgti itin platų prekių asortimentą, kuriuo garsėja mūsų tinklas, išbandyti tik „Rimi“ prieinamus mūsų privačių prekių ženklų delikatesus, sutaupyti ir pagerinti savo šeimos mėgstamų produktų pasirinkimą,“ – sako V. Kaikarienė.
Dar didesnis dėmesys emocinei darbuotojų sveikatai
Pasak personalo vadovės, iš vidinių darbuotojų apklausų aiškėja, jog jiems itin svarbios siūlomos papildomos naudos – įvairios sveikatinimosi veiklos ir programos, nemokami skiepai ir maitinimas, taip pat vežimo į darbą paslauga. Vis aktualesnis tampa sveikatos draudimas: žmonės drąsiai kreipiasi ne tik į fizinės, bet ir į emocinės sveikatos specialistus. Savo ruožtu siūlome jiems paskaitas su emocinės sveikatos specialistais – tam, kad žmonės išmoktų atpažinti tiek padidėjusį savo nerimo lygį, tiek gresiantį perdegimo sindromą ir galėtų juos suvaldyti. Tiek besidairantiems naujos darbo vietos, tiek jau įsitvirtinusiems kolektyve, svarbu ne tik atlyginimas, bet ir tobulėjimo galimybės bei stabilumas – darbuotojas nori jaustis užtikrintas, kad sudėtingesniais gyvenimo etapais ar išorinių krizių sąlygomis jis nebus darbdavio pamirštas. Todėl „Rimi“ yra įsteigusi 50 000 eurų siekiantį Pagalbos darbuotojams fondą, kuris padeda į nelaimę patekusiems kolegoms ir jų artimiesiems“, – paaiškina V. Kaikarienė.
Lankstus darbo grafikas
Gyvenimas dinamiškėja, žmonės karjeros galimybių ieško ne tik savose šalyse, be to, daugelis pageidauja lankstaus darbo grafiko, tad verslo įmonės stengiasi į tokius darbuotojų gyvenimo būdo pokyčius atsižvelgti: „Stebime kiek sudėtingesnę dabartinę situaciją šalyje dėl kylančių kainų ir, kiek galime, amortizuojame darbuotojams jų finansinius nuostolius. Prisitaikome ir prie darbo rinkoje egzistuojančių pokyčių: didieji „Rimi“ prekybos centrai darbuotojams gali pasiūlyti itin lankstų darbo grafiką. Pavyzdžiui, žmogus gali dirbti tik po keletą valandų ir tik vakarais, tik savaitgaliais ar tik dienomis: atsižvelgiame į jaunų žmonių, vaikus auginančių tėvų šeimynines aplinkybes ar vyresnio amžiaus darbuotojų poreikius.“
Prekybos tinklas prisitaiko prie pageidaujamo darbo laiko ir tuomet, kai žmogus turi spręsti savo sveikatos problemas –reikalinga reabilitacija ar sveikatinimo procedūros. „Daug metų nuosekliai dirbame socialinėje srityje, integruodami visų amžiaus grupių žmones bei neįgaliuosius. Praėjusiais metais prie kolektyvo taip pat prisijungė daugiau nei 200 nuo karo tėvynėje pasitraukusių ukrainiečių. Įmonėje dirba skirtingų tautybių žmonių, atvykusių į Lietuvą iš Turkijos, Vietnamo, Kazachstano, Afganistano, Baltarusijos ir Ukrainos. Kiekvienam darbuotojui, nepriklausomai nuo tautybės, amžiaus, lyties, negalios ir pažiūrų, skiriamas nuoširdus dėmesys“, – teigia „Rimi Lietuva“ personalo vadovė Vaida Kaikarienė.
Tiems, kurie turi lietuvių kalbos pradmenis, kalba rusiškai arba angliškai, „Rimi“ siūlo toliau mokytis: taiko adaptuotas programas, susikalbėti padeda ir tam paskirti kolegos. „Kolegiškumo atmosfera pas mus itin stipri – naujokams adaptuotis padeda bičiulis, į kurį galima bet kada kreiptis patarimo, žmonės labai šiltai ir draugiškai priimami į komandas, kurios siekia bendrų tikslų. Skatinama ir savanoriška veikla: nemažai mūsų darbuotojų bendradarbiauja su nevyriausybinėmis organizacijomis, palaiko vidinę kultūrą, prisideda prie įmonės tradicijų puoselėjimo. Darbuotojai piniginiais priedais skatinami tapti savo kolektyvo ambasadoriais ir įtraukti kolegas į visuomeninę veiklą“, – pasakoja V. Kaikarienė.
Pagarba ir lyderystės galimybė – kiekvienam
Pasak V. Kaikarienės, įmonėje yra daug sėkmės istorijų, kai žmogus, pradėjęs karjerą nuo žemesnės pozicijos, tampa mažesnio ar didesnio kolektyvo vadovu ir turi visas galimybes realizuoti savo talentus, nuolat keldamas kvalifikaciją: „Rimi Lietuva“ siūlo profesionalią lyderystę, stabilumą, pagarbą kiekvienam asmeniui, galimybę kurti ir prisidėti prie naujų idėjų įgyvendinimo. Be to, skatiname nebijoti ieškoti savęs įvairiose pozicijose ir kilti karjeros laiptais.“
Didelį dėmesį „Rimi“ skiria ir jaunimo užimtumo didinimui – moksleivių bei studentų įdarbinimui: „Mielai priimame dirbti studentus: lanksčiai derinamės prie jų galimybių, mums rūpi, kad nenukentėtų studijos ir ateityje jie galėtų mūsų organizacijoje toliau tęsti darbą, turėtų papildomų pajamų studijuodami.“
Personalo vadovė pažymi, kad „Rimi“ puoselėjama skandinaviška kultūra – čia svarbi skaidri ir atvira komunikacija apie tai, kas vyksta organizacijoje, o darbuotojai įgalinami bei skatinami prisidėti prie įmonės veiklos rezultatų gerinimo: „Ir net jei žmogus dėl tam tikrų aplinkybių priima sprendimą išeiti, mes jam siūlome tai, kas darbo rinkoje dar retenybė – „bilietą grįžti“: jei jam kitoje darbovietėje nepatiks, visada suteiksime jam išskirtinę progą sugrįžti į tą poziciją, iš kurios išėjo.“