Per metus Baltijos šalyse „Rimi“ atliko 11 000 kokybės kontrolės tyrimų

2021 m. Kovas 24 d.
Siekiant užtikrinti aukščiausią prekių kokybę ir nuolatinę saugą, pernai „Rimi“ visose Baltijos šalyse atliko daugiau nei 11 000 kokybės tyrimų.

Nors dalį tyrimų atliko įmonės kokybės komanda, didžioji dalis produktų, paviršių, vandens ir pakavimo medžiagų tyrimų atlikta akredituotose laboratorijose. „Rimi“ taip pat pradėjo programą, skirtą užtikrinti produktų autentiškumą ir užkirsti kelią maisto klastojimui. Remiantis ja, jau atlikta daugiau nei 50 produktų autentiškumo patikrų.

Atliktas visų tinklo parduotuvių auditas

„Nors dėl Covid-19 pandemijos ir kelionių apribojimų visų „Rimi“ parduotuvių auditas pradėtas vėliau, visos jos praėjusiais metais buvo patikrintos, daugiausia dėmesio skiriant verslo procesams, taip pat – prekių saugai ir kokybei, laikymo sąlygoms, higienai, atsekamumui, prekių tinkamumo laiko stebėsenai ir atliekų tvarkymui“, – sako „Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas Liudvikas Aleliūnas. Pasak jo, siekiant užtikrinti produktų kokybę ir saugą, griežtų savikontrolės procedūrų turi laikytis visos tinklo parduotuvės, tai reguliariai tikrina kokybės ir vidaus auditas.

Nors už kokybės gairių rengimą ir jų įgyvendinimo kontrolę „Rimi“ yra atsakingas kokybės departamentas, jos standartų laikymasis ir priežiūra yra visos prekybos tinklo komandos kasdienis rūpestis. „Kokybė yra kiekvieno darbuotojo atsakomybė kiekviename darbo etape – nuo produktų receptų kūrimo ir gamybos iki bendravimo su pirkėjais. Diegiant aukščiausius kokybės reikalavimus parduotuvėse ir užtikrinant  nepriekaištingą prekių lentynose kokybę, įgyvendiname nemažai prevencinių ir kontrolės priemonių“, – sako L. Aleliūnas.

Tikrinama ir produktų, ir jų pakuočių kokybė

„Rimi Baltic“ Socialinės atsakomybės strategijos ir vystymo vadovas pateikia pavyzdį, kai siekiant užtikrinti aukštą prekių kokybę bei jų sudėties atitikmenį gamintojų nustatytai specifikacijai, reguliariai tikrinamos ne tik naujos, bet ilgą laiką „Rimi“ asortimente esančios prekės. „Prekių kokybei svarbi ir jų sudėtis, ir jų pakuočių kokybė. Ypatingai didelį dėmesį skiriame privačios etiketės prekių pakuočių kokybės kontrolei ir siekiame užtikrinti, jog šioms pakuotėms nebūtų naudojamos perdirbimui netinkančios medžiagos“, – sako Liudvikas Aleliūnas.

Augant aplinką tausojančių sprendimų ir sveikų produktų paklausai, „Rimi“ taip pat skatina privačios etiketės prekių gamintojus atsisakyti sveikatai ir aplinkai kenksmingų medžiagų naudojimo. Pavyzdžiui, „Rimi“ trejus metus dirbo ieškodama alternatyvų nesertifikuotam palmių aliejui, skirtam naudoti privačios etiketės produktuose, ir galiausiai jį pakeitė sertifikuotu palmių, rapsų ar saulėgrąžų aliejumi. Bendradarbiaujant su gamintojais, praėjusiais metais šis ingredientas buvo pakeistas maždaug 100-ame produktų. Taip pat dirbama, siekiant išvengti bet kokių kitų kenksmingų medžiagų: kiekvienai produktų grupei taikomi griežti maisto priedų, konservantų, saldiklių, blogųjų E priedų, tam tikrų kvapiųjų medžiagų, skonio stipriklių, pernelyg didelio druskos ir cukraus kiekio kokybės kriterijai.

Maisto klastojimo prevencijai – speciali programa

2020 metais „Rimi“ taip pat pradėjo specialią programą, padedančią užtikrinti produktų autentiškumą ir užkirsti kelią maisto klastojimui. Programoje numatytos įvairios prevencinės priemonės, jau taikomos produkto kūrimo ir patvirtinimo etape, taip pat stebėsenos priemonės, padedančios nustatyti nesąžiningą veiklą. Pagal šią programą buvo atlikta daugiau nei 50 produktų autentiškumo patikrų.

Siekiant užtikrinti, kad „Rimi“ parduodamos ir gaminamos prekės atitiktų tiek bendrovės nustatytus, tiek norminių teisės aktų reikalavimus, „Rimi“ privačios etiketės prekių tiekėjai privalo turėti sertifikuotą kokybės vadybos sistemą. Iki šių metų šį reikalavimą jau įvykdė 94% tiekėjų. Taip pasiektas geresnis, nei planuota, rezultatas ir viršytas 90% tiekėjų, turinčių sertifikuotą kokybės vadybos sistemą, tikslas.

Vykdydama kokybės kontrolę, „Rimi“ taip pat ypatingą dėmesį skiria gyvūnų gerovei visoje produktų tiekimo grandinėje. Glaudžiai bendradarbiaujant su „Rimi“ privačios etiketės mėsos gaminių tiekėjais, buvo iš naujo peržiūrėtas visų „Rimi“ produkciją tiekiančių ūkių ir skerdyklų sąrašas, tiekėjų įsivertinimas gyvūnų gerovės klausimais atliktas laikantis teisinių ir „Rimi“ nustatytų reikalavimų. „Rimi“ tinklas Baltijos šalyse užsibrėžė tikslą iki 2025 m. atsisakyti narvuose laikomų kiaušinių pardavimo ir jam pasiekti jau vykdoma nemažai veiklų visose trijose Baltijos šalyse.


Populiarūs straipsniai