Pirmąją mamos dieną švenčianti Liucina Rimgailė: „Augindama sūnų dar atsakingiau vertinu sveikatai palankią mitybą“

2022 m. Balandis 29 d.
Laidos vedėja, verslininkė ir tikra desertų meistrė Liucina Rimgailė kone kiekvieną rytą pradeda su saldumynais, tačiau ūgtelėjęs sūnelis privertė ieškoti, kuo paįvairinti mitybą. 

Kūdikio gimimas įnešė pokyčių 

„Liu Patty“ desertinės savininkė Liucina Rimgailė pasakoja, kas jos mitybos raciono pokyčius natūraliai diktuoja ir sezoniškumas, todėl atėjus pavasariui jos šeimai svarbu organizmą aprūpinti reikalingais vitaminais bei mineralais. Daugiausiai jų, be abejonės, galima gauti su maistu, todėl „Rinkis sveikiau“ laidos vedėjos namuose pavasarį natūraliai atsiranda dar daugiau įvairių daržovių, salotų, vaisių, uogų: „Mėgstu gaminti greitai ir skaniai, neužsižaidžiu su savo gamybos koldūnais, kukuliukais ir visokiais smulkiais dalykėliais. Taip pat mėsa, išskyrus paukštieną, nėra mano stiprioji pusė. Dėl to tikrai nemeluosiu – pasitelkiu įvairius paruoštukus, natūralius priedus, pagardus. O pavasarį skaniausia man – lengvos salotos.“

Gydytoja dietologė dr. E.Gavelienė pastebi, kad tėvai dažnai vengia „savo“ maisto siūlyti net ūgtelėjusiems vaikams. „Kartais pastebiu, kad mamos vaikams patiekia sveikatai palankesnį maistą, nei valgo pačios, taigi, siūlyčiau joms taip pat pasirūpinti ir savimi. Jei kiekvieną rytą suplanuosime savo dieną taip, kad vakare būtų už ką pasakyti „ačiū“, rinksimės sveikatai palankesnį maistą, rasime laiko pajudėti, pasakysime vienas kitam gerą žodį – tai bus svarbūs žingsniai sveikatos stiprinimui. Skirkime truputį laiko, kad susidėliotume savo spalvingą, maistingą, turtingą lėkštės turinį, o ilgainiui tai taps įpročiu, tokiu pat, kaip dantų valymas“, – siūlo ekspertė.

Rinkimės švarią mitybą

Ar esate girdėję terminą „švari mityba“? Taip apibūdinami produktai be pesticidų ir patiekalai be maisto priedų. Nuo ko pradėti, jei jau norime gyventi sveikatai palankiau? Gydytoja dietologė E. Gavelienė pataria: „Produktai be sveikatai nepalankių priedų žymimi tarptautiniu ekologiškos produkcijos ženklu. Tokiuose produktuose nėra medžiagų, turinčių neigiamos įtakos žmogaus sveikatai, arba yra kur kas mažiau. Kitas ženklas, kurio galite dairytis apsipirkinėdami, yra rakto skylutės ženklas. Juo žymimi produktai, kuriuose mažiau cukraus, druskos, sočiųjų riebalų, transriebalų, nėra maisto saldiklių, o grūdų turinčiuose gaminiuose išsaugota daugiau maistinių skaidulų. Na, o „Rimi“ prekybos tinkle galime rasti dar vieną ženklą – „Rinkis sveikiau“, kuriuo žymimi sveikesni produktai, atrenkami atsižvelgiant į Baltijos ir Šiaurės šalių mitybos rekomendacijas bei Pasaulio sveikatos organizacijos sveikos mitybos gaires.“

Nors iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad visi maisto priedai žalingi sveikatai, kai kurie jų – net ir naudingi. Pavyzdžiui, vitaminas C arba oranžinę spalvą suteikianis beta karotenas. Tiesa, yra ir tokių, kurių dozuotės griežtai normuojamos ir apribojamos įstatyminiais dokumentais. „Jie dažniausiai skirti prailginti produktų galiojimo laiką, suteikti jiems tam tikrą formą. Jų perteklius – tikrai nepageidaujamas. Tokie maisto priedai gali paūminti alergines reakcijas, turėti įtakos imuninės sistemos funkcionavimui. Jų griežtai vengti turėtų sergantys tam tikomis virškinamojo trakto ligomis“, – įspėja gydytoja dietologė.

Artėjančios Mamos dienos proga „Rimi“ kulinarijos technologė L. Barčaitė laidoje sukurs gardų desertą su braškėmis ir kefyro drebučiais, gardintą medaus granola. Pavasariškai gaivus ir estetiškai atrodantys desertas taps puikia sekmadienio ryto staigmena mylimiausiam žmogui.  Kaip jį pasigaminti žiūrėkite visai šeimai skirtoje laidoje „Rinkis sveikiau“ jau šiandien, penktadienį, 19 val. per „DELFI TV“ ir „Rimi“ Facebook paskyroje. 

RECEPTAS

KEFYRO DESERTAS SU BRAŠKĖMIS, BAZILIKAIS IR GRANOLA 

Patiekalui reikės:

0,9 l kefyro (2,5 % riebumo);

50 g želatinos;

40 g agavos sirupo arba obuolių sirupo;

200 g braškių (šaldytų arba šviežių);

10 g šviežio baziliko;

30 g medaus;

70 g sviesto (82 % riebumo);

200 g avižinių dribsnių;

Vandens;

Gaminimo būdas:

  1. Granola: avižinius dribsnius, sviestą ir medų kepame ant vidutinės kaitros keptuvėje, nuolatos maišome. Apkepinę atvėsiname. 
  2. Kefyro drebučiai: želatiną užpilame vandeniu trigubu kiekiu želatinos kiekiui ir palaikome apie 20 minučių, kol išbrinksta. Į kefyrą pilame sirupo (pagal skonį). Išbrinkus želatinai ją vandens vonelėje ištirpiname, į ¾ želatinos pilame pora šaukštų kefyro masės, gerai išmaišome ir supilame į likusį kefyrą. Išmaišome ir pilame į formą. Dedame į šaldytuvą ir leidžiame sustingti. 
  3. Braškiniai drebučiai: braškes sutriname, pilame sirupo ir dedame smulkintą baziliką, gerai išmaišome ir pilame ¼ želatinos išbrinkintos ir ištirpintos, sumaišome užpilame ant sustingusių kefyro drebučių. Dedame į šaldytuvą ir leidžiame sustingti. Pieš valgant užsidedame paruoštos granolos.

Skanaus!


Populiarūs straipsniai