Pratęsus karantiną – medicinos pagalbą gyventojams organizuojančiųjų energiją toliau palaikys „Rimi“
Keturios valandos, dėvint ne įprastą darbo aprangą, o apsaugos priemones, dirbantiems mobiliuose patikros punktuose gali tapti nemenku išbandymu. Vykstantiems imti mėginių iš keltais į Lietuvą grįžtančių gyventojų papildomai tenka dirbti bet kokiu oru ir bet kuriuo paros metu. Vis tik, žinodami, kad nuo jų darbo priklauso koronaviruso plitimo suvaldymas, mobiliųjų patikros punktų ir brigadų nariai nesiskundžia.
Darbas mobiliuose punktuose – pagal aiškiai sudėliotą darbotvarkę
„Mobiliajame punkte per dieną dirba trys pamainos. Kiekviena jų – po 4 darbo valandas. Atvykus į patikros punktą, darbą komanda pradeda nuo apsaugos priemonių: apsirengia apsauginį kostiumą, užsideda respiratorių, apsauginius akinius, kepurėlę, antbačius ir pirštines. Pagal numatytas taisykles apsirengę darbuotojai taip pat paruošia darbo vietą bei priima tyrimui dėl koronaviruso karštąja linija 1808 užsiregistravusius asmenis“, – apie kasdienio mobiliujų punktų darbo rutiną pasakoja Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė. Pasak jos, pasitaiko, kad dėvint apsaugos priemones, spaudžia ir rasoja akiniai bei dirbti nėra patogu. Vis tik, per dieną sostinėje veikiančiose trijuose mobiliuosiuose patikros punktuose paimami 650 žmonių mėginiai.
Apie 400 žmonių mėginius per dieną surenka Klaipėdos mobilusis punktas bei mobiliosios brigados, kurios vyksta į keltus, oro uostus, viešbučius imti mėginių iš atvykusiųjų iš užsienio. „Tiek punkte, tiek mobiliosiose brigadose dirba po tris žmones – mėginius imantis medikas ir du Klaipėdos sveikatos biuro darbuotojai – koordinatorius ir pagalbininkas. Didelį darbą atlieka ir kiti poliklinikos darbuotojai, kurie paruošia visas darbui reikalingas priemones, rengia komandas, pristato į vietą, pakuoja medicinines atliekas ir t.t“, – sako mobiliujų punktų ir brigadų darbą uostamiestyje organizuojančios Klaipėdos miesto poliklinikos vyr. gydytoja, Klaipėdos miesto mobilaus punkto koordinatorė Loreta Venckienė.
Džiugina darbo prasmingumas
Pasak jos, nors darbas sunkus ir varginantis, tenka dirbti įvairiomis oro sąlygomis, bet kuriuo paros metu – ir ankstyvą rytą, ir naktį, visi mobiliuose punktuose ir brigadose dirba ištvermingai, žinodami, kad nuo jų darbo priklauso ligos plitimo valdymas. Jos žodžius patvirtina ir Vilniaus miesto savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro direktorė Guoda Ropaitė-Beigė: „Dirbantieji mobiliuose punktuose teigia, jog labiausiai juos džiugina darbo prasmingumas, galimybė padėti, siekiant suvaldyti viruso plitimą ir gražūs asmenų, atvykusių atlikti tyrimą, žodžiai, kurie praskaidrina sunkias darbo valandas.“
Mobiliųjų punktų ir brigadų darbuotojų darbą praskaidrina bei energijos suteikia ir visą karantino laikotarpį juos pasiekiantys „Rimi“ sveiki užkandžiai. Visuomenės sveikatos biuro padalinių, Greitosios medicinos pagalbos stočių, Bendrojo pagalbos centro skyrių bei mobiliųjų koronaviruso patikros punktų darbuotojams „Rimi“ reguliariai pristato šviežių ir džiovintų vaisių, riešutų, jų rinkinių, taip pat energijos batonėlių ir geriamo vandens. Šalyje pratęsus karantiną, šią paramą prekybos tinklas ir toliau reguliariai pristatys beveik 1500 specialistų didžiuosiuose šalies miestuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje bei Alytuje.