„Rimi“ Ambasadorystės programoje savanoriaujanti Giedrė: „Vaikams labai patinka parduotuvėse: stebėti kepyklos procesą, dėlioti prekes, pasėdėti kasoje“
Ji sako, jog darbą, savanorystę, ambasadorystę, vaiko auginimą bei sportą suderinti lengva, kai turi daugiametį įdirbį ir laiko planavimo įgūdžius. Klaipėdietė džiaugiasi, jog visas kolektyvas mielai prisideda ir padeda įgyvendinti kilusius sumanymus, o padaryti darbai grįžta geromis emocijomis.
Savanorystė įprasmino gyvenimą
Gera nuotaika visada spinduliuojanti pamainos vadovė Giedrė Straukaitė prekybos tinkle „Rimi“ Klaipėdoje dirba jau 16 metų, o prieš devynerius kolektyvo ji buvo išrinkta parduotuvės Ambasadore ir iki šiol labai aktyviai dalyvauja šioje veikloje. Ambasadorių programa siekiama kiekvieno iš 79 „Rimi“ prekybos centrų darbuotojus įtraukti į tvarumo idėjų sklaidą, vietos bendruomenių iniciatyvų palaikymą bei unikalios bendrovės vidinės kultūros stiprinimą.
„Būdama „Rimi“ Ambasadore jaučiuosi savyje atradusi daugiau savybių, kurių nesitikėjau turinti anksčiau. Pavyzdžiui, organizacinių sugebėjimų, įsiklausymo, atstovavimo. Prieš pradedama savanoriauti nesitikėjau, kad galima užmegzti tokį stiprų ryšį su Vaikų dienos centru, aktyviai būti jų partneriu bei draugu. Nuvykus ten visada aplanko gera emocija. Kai padarau kažką gero kitiems, tas gerumas persiduoda ir padvigubėja“, – įsitikinusi G. Straukaitė.
„Rimi“ Ambasadorė teigia, jog bendradarbiavimas su Vaikų dienos centru ,,Dienvidis“ jos gyvenime atsirado pačiu tinkamiausiu metu, kai klaipėdietė išgyveno ypač sudėtingą laikotarpį: „Savanoriaudama ir padėdama vaikams ruošti namų darbus, išklausydama jų nuogąstavimų, padrąsindama ir kitaip prisidėdama prie centro veiklos supratau, kad ir į mano kasdienybę jie įnešė naujų, šviesesnių spalvų. Buvimas su vaikais, jų emocijų gerumas, šiluma, vaikiškas juokas ir paprastumas labai daug duoda suaugusiems. Mes dažnai būname pasiklydę savo pasaulyje, pasinėrę į rutiną, o savanoriavimas su vaikais padeda atitrūkti nuo savo problemų, įprasto gyvenimo būdo ir panirti į kitus – vaikiškus gyvenimus.“
Anot Giedrės, savanorystės iniciatyvos vystosi su laiku:
„Iš pradžių buvo dienos centro vaikai, vėliau pradėjome remti mažuosius sportininkus iš Klaipėdos regbio klubo, o prieš porą metų prisijungiau prie Kraujo donorystės ir dabar esu kraujo donorė.“
Supažindina su darbo subtilybėmis
Pasak „Rimi“ pamainos vadovės, prieš pandemiją vaikai iš dienos centro buvo labai aktyviai kviečiami susipažinti su darbo parduotuvėje kasdienybe:
„Labai svarbu vaikams parodyti, kaip vyksta darbas, kad jie pamatytų, jog yra įvairiausių profesijų, kurios yra priimtinos visiems. Vaikams labai patikdavo svečiuotis pas mus: leisdavome žiūrėti, kaip vyksta kepyklos procesas ir prie jo prisidėti, padėlioti prekes, pasėdėti kasoje“.
Giedrė tikisi, kad rudenį šias veiklas pavyks vystyti ir toliau.
„Vaikai iš socialinių rizikos teina į dienos centrą tam, kad pajustų kontrastą tarp buvimo namuose ir visai kitokios, įkvepiančios aplinkos. Centro darbuotojai labai aktyviai bendrauja ir su tėvais, sprendžia iškilusias problemas, o vaikai ateina su savo džiaugsmu bei nerimu, atsineša savo bėdas. Jiems labai svarbus psichologinis ir emocinis ryšys“, – pastebi G. Straukaitė.
Jei norisi savanoriauti, bet nedrąsu, pirmiausiai „Rimi“ Ambasadorių programos dalyvė Giedrė pataria pasikalbėti su kolega ar draugu, kuris jau tai daro: „Kai nežinai, atrodo labai baisu, net nuėjus į savanorystės vietą pirmą kartą visos baimės ir nepasitikėjimas pranyksta – atsiveria naujos galimybės, atsiranda prasmė. Savanorystės vietų Lietuvoje yra labai daug, svarbu nebijoti žengti pirmąjį žingsnį.“