„Rimi" ir „Gelbėkit vaikus" draugystė tęsiasi
Daug metų Londone pragyvenęs lietuvis, vienintelis atstovaujantis Lietuvai pasaulio ilgųjų riedlenčių čempionatuose, nusprendė grįžti gyventi į Lietuvą ir pagaliau įgyvendinti savo seną svajonę.
„Visada norėjau dirbti su vaikais, juos mokyti, padėti prisijaukinti riedlentę ir jos pagalba atrasti visiškai naują pasaulį. Ypač tuos vaikus, kurie galbūt neturi tiek daug galimybių, kaip kiti. Man tai teikia didžiulį džiaugsmą. Kartu tai ir galimybė perduoti savo patirtį ir žinias“, – sako Šarūnas.
Neseniai Pasaulio ilgųjų riedlenčių čempionate dalyvavusio Š. Rasalo svajonė pamažu pildosi – rugpjūčio mėnesį profesionalus lenktynininkas aplankė organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centrus Alytuje, Druskininkuose ir Utenoje, kur apie pusšimtį vaikų mokė saugaus važiavimo ilgąja riedlente pagrindų.
Š. Rasalas prisijungė prie gražios akcijos, kurios metu prekybos tinklas „Rimi“ padovanojo „Gelbėkit vaikus“ dienos centrams daugiau nei keturiasdešimt ilgųjų riedlenčių bei kelias dešimtis šalmų ir apsaugų riedlentininkams komplektų. Skatinant sveikesnį ir aktyvesnį vaikų laisvalaikį kartu buvo surengtos smagios ir įkvepiančios važiavimo riedlente pamokos, kurių metu dauguma vaikų pirmą kartą atsistojo ant ilgosios riedlentės.
„Buvo neįtikėtinai gera ir smagu – matyti nuoširdžias vaikų emocijas, atviras širdis ir jų transformacijas. Tai buvo didžiulis gėrio užtaisas, kurį turbūt jausiu dar labai ilgai“, – įspūdžiais dalijosi Šarūnas.
Susitikęs su vaikais dienos centruose lenktynininkas papasakojo, kuo skiriasi įprasta riedlentė nuo ilgosios riedlentės – pasirodo, pastarosios yra ne tik gerokai ilgesnės, bet ir turi didesnius guminius ratukus, tad jomis važiuojant mažiau jaučiasi grindinio nelygumai ir akmenukai. Be to, vienas esminių skirtumų yra tas, kad ilgąja riedlente galima važiuoti ne tik lygiu paviršiumi.
„Ilgoji riedlentė yra kur kas universalesnė ir išmokti ja važiuoti yra daug paprasčiau. Su ja galima daryti viską: važiuoti į parduotuvę pieno ir netgi ant jos šokti – „Youtube“ galima rasti daug video filmukų, kaip tai yra daroma ir mokytis patiems. Dar labai svarbu yra tai, kad čia visiškai nesvarbu jūsų amžius – važiuoti „longboard‘u“ gali ir trimetis, ir šimtmečio link artėjantis senolis“, – tvirtina Š. Rasalas. Jis, beje, tai sako iš savo patirties: kartą Šarūnui važiavimo ilgąja riedlente teko pamokyti 93 metų anglą, kuris jo padedamas pirmą kartą gyvenime atsistojo ant riedlentės ir iš karto sėkmingai pavažiavo ja keletą metrų.
Organizacijos „Gelbėkit vaikus“ dienos centro Druskininkuose socialinė pedagogė 52 metų Nijolė Zdančiuvienė, matydama jau po pirmųjų pamokų ilgąja riedlente smagiai riedančius vaikus, taip pat pasekė jų pavyzdžiu. „Matote, mokytoja, kaip smagu. Jūs važiuojate“, – krykštavo savo mokytoją ant riedlentės matydami vaikai.
„Man ilgioji riedlentė yra galimybė visą gyvenimą, nepaisant amžiaus, išlikti vaiku. Pamenu, kad nuo mažens svajojau apie riedlentes, nes jos man asocijavosi su laisve, kai pasaulis tampa tavo žaidimų aikštele“, – pasakojo lenktynininkas.
Susitikimų metu Š. Rasalas vaikams parodė ir savo ypatingą lenktynininko šalmą, kurį specialiai jam sukūrė jo bičiulis grupės „G&G Sindikatas“ narys Gabrielius Liaudanskas-Svaras. „Man imponuoja Svaro asmenybė, jo vertybės – pilietiškumas, meilė Tėvynei, šeimai, dėl to šis šalmas man asmeniškai yra labai brangus“, – pasakojo Šarūnas.
Akciją inicijavusio prekybos tinklo „Rimi“ viešųjų ryšių vadovė Giedrė Buivydienė vylėsi, kad ši iniciatyva įkvėps vaikus rinktis sveikesnį laisvalaikį ir dovanos jiems dar daug naujų kasdienių džiaugsmų. „Džiaugiamės, kad mūsų graži draugystė su organizacija „Gelbėkit vaikus“ tęsiasi jau ne vienus metus ir vis stiprėja. Prie paramos organizacijai labai prisideda ir mūsų pirkėjai, kurie gali paaukoti organizacijai savo lojalumo kortelėse sukauptas lėšas arba aukodami grynuosius pinigus prie kasų stovinčiose paramos dėžutėse. Per pirmuosius du šių metų ketvirčius tokiu būdu jau paaukojome organizacijai 27,7 tūkst. Eur“, – sakė „Rimi“ atstovė ir pridūrė, kad surinkta parama prisideda prie vaikų socialinės atskirties, skurdo, smurto ir patyčių mažinimo bei padeda toliau šviesti visuomenę vaikų teisių klausimais.
„Gelbėkit vaikus“ – tai jau 27 metus Lietuvoje veikianti nepolitinė, nevyriausybinė ir nereliginė už vaiko teises kovojanti organizacija, šiuo metu kuruojanti 40 vaikų dienos centrų Lietuvos miestuose bei rajonuose. Dienos centruose vaikai kasdien gauna šilto maisto, turi saugią, jaukią ir šiltą erdvę, kurioje gali paruošti pamokas, užsiimti kita lavinančia veikla, kartais vykti į ekskursijas. Socialinės, o pagal poreikį ir psichologinės paslaugos teikiamos ne tik dienos centrus lankantiems vaikams, bet ir jų šeimoms. Dienos centrai stiprina ne tik šeimas, bet ir buria miestų bei miestelių bendruomenes.
Lenktynininko Šarūno Rasalo patarimai: ką būtina žinoti pradedant naudotis ilgąja riedlente
1. Platesnė ilgosiosios riedlentės dalis važiuojant turi būti priekyje, o ne atvirkščiai – tai yra viena dažnesnių pradedančiųjų klaidų, tad prieš važiuodami įsitikinkite, kad jūsų ilgoji riedlentė yra teisingoje padėtyje.
2. Išsiaiškinkite, kuri jūsų koja yra „pagrindinė“. Vienas paprasčiausių būdų – paprašykite draugo jus lengvai stumtelėti į priekį ir stebėkite, kuria koja atsiremiate pirmiausia. Su šia koja pabandykite stovėti ir važiuodami riedlente, o su kita koja atsispirkite.
3. Vienas svarbiausių dalykų – taisyklinga kūno laikysena, pėdų ir pečių pozicija. Būkite lengvai pasvirę į priekį ir būtinai žiūrėkite, kur važiuojate.
4. Pradedant važiuoti pėdą laikykite vertikaliai (važiavimo kryptimi), o atsispyrus, kai galinė koja pastatoma ant riedlentės, abi pėdas pakreipkite horizontaliai.
5. Atminkite, kad pasirenkant važiavimo kryptį „vairuojama“ yra priekine koja, o ne galine. Tad būtent priekinei kojai turėtų tekti daugiausiai jūsų kūno svorio.
Pasak Šarūno, įgūdžiai ateina su praktika, tad jis pataria drąsiai pradėti važinėti ilgąja riedlente ir įsitikinti, kad tai yra daug paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.