„Rimi“ tapo Įvairovės chartijos ambasadore

2018 m. Spalis 03 d.
Šiandien Vilniuje įvyko Įvairovės chartijos steigiamasis renginys. Tai Europos Komisijos iniciatyva, skatinanti įvairovę ir lygias galimybes darbo vietoje.

„Didžiuojamės, kad šiandien „Rimi“ prekybos tinkle – tiek parduotuvėse, tiek biure – dirba jau daugiau nei 130 žmonių su negalia. Kai kitą kartą „Rimi“ kasoje jus aptarnaus žmogus, kuris negirdi, padėkokite jam po apsipirkimo pasakydami „ačiū“, – parodęs ženklą, gestų kalba reiškiantį padėką, sakė „Rimi“ vadovas Giedrius Bandzevičius, kartu su kitų socialiai atsakingų įmonių vadovais pasirašydamas Įvairovės chartiją.

„Rimi“ vadovas Įvairovės chartijos steigiamajame renginyje pasidžiaugė, kad prekybos tinklo vadovų komandoje taip pat vyrauja lyčių lygybė – moterų ir vyrų skaičius vadovų komandoje yra labai panašus.

Prekybos tinklas „Rimi“, jau turintis įdirbį skatinant įvairovę ir lygias galimybes darbo vietoje, tapo vienu Įvairovės chartijos ambasadorių. Šią chartiją pasirašiusios įmonės įsipareigojo siekti užtikrinti lygias galimybes darbe kiekvienam, nepriklausomai nuo lyties, amžiaus, negalios, rasės, etninės kilmės ar išpažįstamos religijos, skleisti įvairovės principus versle bei visuomenėje ir kartu dalintis patirtimi ir mokytis vieni iš kitų.

Įvairovės chartijos steigėjais Lietuvoje tapo VšĮ „Diversity Development Group“, vykdanti socialinius projektus ir tyrimus žmogaus teisių, švietimo, lygių galimybių, įvairovės ir kt. srityse, kartu su socialine įdarbinimo agentūra SOPA. Lietuva tapo 22-ąja ES šalimi, kurioje jau veikia ši Europos Komisijos iniciatyva.

„Daugybė tyrimų rodo, kad įmonės, kurios savo veikloje vadovaujasi lygybės ir įvairovės principais, geriau išnaudoja verslo potencialą. Skirtingos komandos narių patirtys ir gebėjimai padeda geriau suprasti įvairias klientų grupes, pamatyti skirtingas perspektyvas, priimti kokybiškesnius sprendimus. Taigi, tokios įmonės ne tik prisideda prie socialinės pažangos plėtojimo ir atskirties mažinimo, bet ir pasiekia geresnių verslo rezultatų. Tai puikiai iliustruoja ir prie chartijos jau prisijungusių įmonių sąrašas“, – teigia vienas Įvairovės chartijos Lietuvoje steigėjų dr. Karolis Žibas.

„Vilmorus“ atlikta reprezentatyvi visuomenės apklausa parodė, kad daugiau kaip pusė (57 proc.) Lietuvos gyventojų yra asmeniškai patyrę diskriminaciją dėl amžiaus įsidarbindami, daugiau nei trečdalis (37 proc.) mano, kad šalyje yra paplitusi diskriminacija darbo vietoje dėl negalios, o 23 proc. – dėl lyties.


Populiarūs straipsniai