Simono Urbono giminės receptas: patobulino močiutės kotletukus avinžirniais
Anot jo, kiekviena šeima turi tam tikrų tradicinių patiekalų, kuriuos ragauja ne viena karta, o receptai nekeičiami ir saugomi po devyniais užraktais. Simono giminėje taip pat yra tokių receptų, tačiau komunikacijos specialistas nebijoti laužyti standartų virtuvėje, o priėmęs „Rimi“ mestą „Čia Pigu“ iššūkį su tradiciniais patiekalais drąsiai eksperimentuoja. Šį kartą močiutės mėsos kotletukus Simonas gamino iš avinžirnių ir net pats nustebo, kad vegetariška jų versija skoniu nenusileidžia tradicinei.
Neapgaudinėkite vaikų su maistu
Daugelis savo vaikystės prisiminimuose gali rasti akimirkų, kai besisvečiuojant pas močiutę ši neleidžia pakilti nuo stalo, kol lėkštė nebus tuščia – maistu žmonės išreiškia savo meilę ir dėmesį. Net ir dabar Simono šeima skuba aplankyti prosenelę, kuri visada vaišina tradiciniais koldūnais ar kotletukais.
„Abi močiutės nuo vaikystės mane džiugindavo įvairiais tradiciniais patiekalais, pavyzdžiui, naminiais koldūnais. Tačiau tarp visų smagių prisiminimų išlikę ir tie, kurie privertė išmokti gyvenimiškas pamokas. Viena močiutė, kuri mėgo daryti kotletus, kartais padarydavo juos ir iš žuvies. Iki dabar prisimenu, kaip vieną kartą buvau apgautas. Močiutė teigė, kad pagamino juos iš vištienos, nors lėkštėje buvo žuvies kotletai. Taip yra nutikę net kokius penkis kartus, tad nuo to laiko negaliu žiūrėti į šį patiekalą. Išmokau vertingą pamoką, jog niekada nereikia apgaudinėti vaikų su maistu, nes tai gali palikti neigiamas asociacijas ar emocinį valgymą. Pavyzdžiui, vaikai valgo sveiką maistą, kad gautų saldainių, o suaugusieji valgo nesveiką maistą, kad pasikeltų nuotaiką. Deja, bet šiandieniniame skubančiame pasaulyje valgymas virtęs emocine išraiška“, – apgailestauja Simonas.
Kotletukai – vienas mėgstamiausių šeimos patiekalų
Trijų vaikų tėtis pastebi, kad jo atžalos labai mėgsta kotletukus ir neretai prašo juos pagaminti namuose: „Darželis taip pat formuoja vaikų valgymo įpročius, tad džiaugiuosi, kad vaikai noriai valgo sveiką ir subalansuotą maistą. Namuose auginame ir vieną vegetarą, kuriam šiuo metu aš palaikau kompaniją, tad stengiuosi atrasti patiekalus, kurie patiktų visai šeimai. Pavyzdžiui, tradicinius mėsos kotletukus pakeičiau į vegetariškus avinžirnių. Mūsų šeimoje tai tinka visiems – pigu, sveika ir gana greita. Įgyvendindamas „Rimi“ keliamus „Čia Pigu“ iššūkius jau ne kartą įrodžiau, jog vakarienė keturių ar penkių asmenų šeimai galima pagaminti ir vos už 5 eurus. Šių kotletukų receptas taip pat ne ką brangesnis.“
Simonas dalijasi kotletukų, kurie puikiai tiks ant pietų ar vakarienės stalo, receptu. Į šį receptą galima pridėti įvairių mėgstamų produktų: „Receptas, kuriuo noriu pasidalinti, labai paprastas. Jis tarsi sulipdytas iš daug kitų receptų, kadangi su šeima bandėme atrasti idealiausią skonį. Nereikia bijoti improvizuoti, nustebsite, kokių skonių galite atrasti.“
Simono Urbono avinžirnių kotletukai
Jums reikės:
- 1 skardinės avinžirnių
- pusės svogūno
- 1 skiltelės česnako
- 1 nedidelės morkos
- mėgstamų žalumynų
- pusės a. šaukštelio kumino
- pusės a. šaukštelio raudonosios paprikos (jei mėgstate – gali būti ir aštri)
- žiupsnelio druskos
- 3 šaukštų miltų
- šiek tiek aliejaus kepimui
Gaminimo eiga:
Į elektrinį smulkintuvą dedame avinžirnius, įpilame šaukštą avinžirnių skysčio ir smulkiname tol, kol masė pavirs gabaliukais. Atkreipkite dėmesį – masė neturi būti vientisa.
Svogūną, česnaką ir mėgstamus žalumynus smulkiai supjaustykite ir sudėkite į avinžirnių masę. Smulkia tarka sutarkuokite morką, sudėkite miltus, prieskonius, druską ir šlakelį aliejaus. Viską gerai išmaišykite.
Šaukštu ar šlapiomis rankomis formuokite nedidelius paplotėlius ir juos dėkite į skardą su kepimo popieriumi. Kepkite iki 200 C laipsnių įkaitintoje orkaitėje apie 30-40 minučių, kol kotletukai lengvai apskrus. Patiekite su graikišku jogurtu ir šviežiomis salotomis. Ypač tiks kopūstų ir tarkuotos morkų salotos su aliejumi.