Užauginusi vaikus, darbe atrado antrąją šeimą: „Tam nesutrukdė ir vyresnis amžius“
62-ejų vilnietė Marina pasakoja, kad nusprendusi keisti darbovietę, šio pokyčio dėl savo amžiaus baiminosi. Dabar jau trejus metus moteris dirba prekybos tinklo „Rimi“ parduotuvėse, kur jaučiasi lyg atradusi antrąją šeimą – užaugus vaikams, bendradarbiai tapo puikiais draugais, o kai kuriems ji negaili ir šiltų motiniškų patarimų, kurių itin stinga pandemijos akivaizdoje.
Užaugus dukroms atrado naują prasmę
Tris dukras užauginusi Marina pasakoja, kad nors pati buvo vienturtė, visada norėjo didelės šeimos. Dabar moteris gali pasidžiaugti net penkiais anūkais ir suaugusių dukterų sėkme. Tiesa, pasimatyti su šeima pavyksta retai – viena iš atžalų gyvena Kanarų salose, tad pandemija jų santykius apribojo. Vaikams užaugus, moteriai užsimiršti ir atrasti naują gyvenimo prasmę padėjo darbas, kuriame sutikti žmonės karantino laikotarpiu tapo ne ką mažiau svarbūs.
„Kai vaikai užauga, atsiranda daugiau laiko, nes nebereikia jiems skirti tiek daug dėmesio. Atėjus dirbti į „Rimi“, pajaučiau rūpestį iš kitų žmonių, ko, atrodo, namuose trūko. Pavyzdžiui, jei ateinu į darbą ir sakau, kad skauda nugarą, viena kolegė duoda vaistų, kita padeda atpalaiduoti raumenis – visada jaučiasi šiluma, rūpestis, šeimyniška atmosfera. Tai itin svarbu dabar, kai su tikraisiais šeimos nariais susitikti vis dar sudėtinga“, – pasakoja Marina.
Ankstesnės darbinės patirtys nuvylė
Anksčiau Marina net 17 metų dirbo vienoje darbovietėje, iš kurios turėjo išeiti dėl organizacijoje įvykusių pokyčių. „Ten uždirbdavau minimalią algą, o laikui bėgant darbo krūvis pasikeitė – atsirado internetas, įgijau daugiau patirties, tapau kvalifikuota darbuotoja. Vadovų paprašiau pakelti atlyginimą, bet išgirdau, kad niekas manęs čia nelaiko. Supratau, jog įmonei, kuriai atidaviau 17 metų, nerūpiu, tad tą pačią dieną parašiau prašymą išeiti iš darbo.“
Priimti tokį sprendimą Mariną paskatino ir darbo pobūdis: „Tai buvo savotiškas darbas – sėdėdavau kioske, stebėdavau žmones pro langelį ir supratau, kad mano gyvenimas taip pro jį ir bėga. Neturėjau jokio kolektyvo, kartais net pastebėdavau, kad imu pati su savimi kalbėtis, nes klientai užeidavo tik retkarčiais, o daugiausiai laiką leisdavau viena. Dabartiniame darbe supratau, ką reiškia dirbti kolektyve, kuriam tu rūpi“, – sako Marina.
Atėjusi dirbti į „Rimi“, ji tikina pajutusi visai kitokią atmosferą, o ypač nustebino šeimyniškas kolegų rūpestis. Antrąją Marinos darbo dieną jos dukrai gimė sūnus, tad su anūko atėjimu į pasaulį ėmė sveikinti net naujos kolegės nepažįstantys bendradarbiai. „Tą pačią dieną buvau pakviesta į vadovės kabinetą, kas kiek išgąsdino, bet paaiškėjo, kad kabinete kartu buvo visa parduotuvės komanda, kuri mane įteikdama dovana pasveikino su anūko gimimu“, – netikėtą staigmeną iki šiol prisimena Marina.
Dalijasi motiniškais patarimais
Atėjusi į naują darbą, iš pradžių moteris prižiūrėjo bakalėjos skyrių, vėliau – duonos, o dabar dirba kulinarijos, mėsos, žuvies skyriuose. Marina atskleidžia, kad kolektyve jaučiasi kaip „šeimos mama“, neretai tampa pagalbos ramsčiu kitiems bendradarbiams ir negaili nuoširdžių patarimų.
„Kaip tik neseniai su kolega kalbėjomės ir jis pasakojo, kad atėjo dirbti čia iš kitos parduotuvės, kurioje eiti į darbą buvo vienas stresas, kai tuo tarpu pas mus – labai jauku ir gera. Sakyčiau, mūsų kolektyve ryškiausiai išsiskiria dvi darbuotojų kategorijos – 25–35 metų ir virš 55–60 metų. Manau, kad mes, vyresnieji, esame ne tik sukaupę didesnę patirtį, bet ir turime daugiau kantrybės – jeigu matome, kad kyla koks konfliktas, iš karto sprendžiame, kalbamės. Neretai kaip mama ar močiutė pradedu raminti ir spręsti problemą, – pasakoja Marina, nevengianti su kolegomis užmegzti asmeninio ryšio ir skirianti laiko juos išklausyti bei patarti. – Žmonės yra svarbiausia ne tik kiekvieno darbo, bet ir gyvenimo dalis, tad jiems niekada neturėtume gailėti savo dėmesio.“