Šiandien Vilniuje startuoja aplinkosaugos kampanija, kurios metu vilniečiai bus raginami taisyklingai atsikratyti kenksmingų lempų atliekų. Už lempų atliekų tvarkymą atsakingos VšĮ „Ekošviesa” ir „Rimi Lietuva“ inicijuojamos kampanijos metu gyventojai bus informuojami apie lempų atliekų žalą ir kviečiami lempų atliekas nešti į specialius konteinerius taisyklingam jų utilizavimui.
Neperdirbamos savo sudėtyje turinčios gyvsidabrio lempos yra priskiriamos prie pavojingų, žalingą poveikį aplinkai turinčių atliekų, kurias būtina utilizuoti aplinkai nekenksmingu būdu. „Ekošviesa” vadovo Mariaus Jankausko teigimu, apšvietimo įrangos atliekų pasiskirstymo pagal sektorius tendencijos Lietuvoje rodo, kad daugiausiai lempų atliekų susidaro būtent namų ūkiuose.
„Inicijuodami pirmąją informacinę ir taisyklingą lempų atliekų perdirbimą skatinančią kampaniją šalyje, norime atkreipti ypatingą gyventojų dėmesį į buityje susidarančias atliekas, jų surinkimą ir tvarkymą. Tikimės, jog tai bus pirmas tvirtas žingsnis padėsiantis ilgainiui pasiekti, kad surenkamas ir perdirbamas apšvietimo įrangos atliekų kiekis taptų artimas į vidaus rinką tiekiamam apšvietimo įrangos kiekiui“, – teigia M. Jankauskas.
Anot kartu su „Ekošviesa“ projektą pristatančios „Rimi Lietuva“ viešųjų ryšių vadovės Ramintos Stanaitytės-Česnulienės, šia informacine kampanija bus siekiama edukuoti šalies gyventojus, jog pirkdami lempas jie jaustų atsakomybę ir prisidėtų prie taisyklingo šių atliekų tvarkymo.
„Nuolat skiriame ypatingą dėmesį aplinkos ir gamtos apsaugai tiek savo kasdienėje veikloje, tiek informuodami šalies gyventojus. Džiaugiamės, jog pirmieji šalyje pradedame šią lempų atliekų surinkimo kampaniją. Jos metu raginsime savo pirkėjus atsakingiau žiūrėti į aplinką ir sieksime atkreipti jų dėmesį į gal kartais atrodančias nereikšmingas, bet mūsų aplinkai labai kenksmingas atliekas“, – teigia R. Stanaitytė-Česnulienė.
Nebeveikiančias kompaktines fluorescencines (elektrą taupančias) lempas iki birželio mėnesio gyventojai saugiai galės priduoti penkiuose sostinės RIMI Hypermarket prekybos centruose, kuriuose įrengti specialūs konteineriai.
Projekto organizatorių teigimu, sėkmingai įgyvendinus pirmąjį šios aplinkosaugos kampanijos etapą Vilniuje, planuojama plėstis ir į kitus didžiuosius Lietuvos miestus.