Single image Single mobile image

2022 rugpjūtį, apklausėme 806 lietuvių šeimas, apie maisto švaistymą namų ūkiuose*. Ši apklausa parodė, kad vidutinė šeima per metus galėtų sutaupyti iki 383 Eur, jei sumažintų išmetamų maisto produktų kiekį. 

Maždaug 70% visų išmetamų maisto atliekų sudaro paruoštas/termiškai apdorotas maistas. Kiti 30% išmetamų maisto atliekų sudaro vaisių, daržovių, duonos, pieno ir mėsos produktų atliekos.

Paruošėme keletą patarimų padėsiančių sumažinti maisto švaistymą namuose. 

 

*Visuomenės įpročių, susijusių su maisto švaistymo įpročiais, apklausą vykdė „Solid Data“, 2022 rugpjūčio 12-21 d. Apklausoje dalyvavo 806, 18-69 metų amžiaus respondentai ir Lietuvos. 

 

Kaip sumažinti maisto švaistymą ir sutaupyti pinigų?

Apsipirk protingai – rinkis produktus, kurių galiojimo laikas greit baigiasi. „Rimi“ parduotuvėse tokiems produktams turime specialų žymėjimą.

Kodėl turime mažinti maisto atliekų kiekį?

Ar galėtumėte įsivaizduoti, kad ES kasmet iššvaistoma apie 88 mln. tonų maisto? Jei pradedi galvoti apie jo piniginę vertę – tai tikrai daug. Jį būtų galima palyginti su metiniu ES biudžetu, skirtu įvairioms paramos programoms visoms valstybėms narėms.

Išmesdami maistą švaistome pinigus, kuriuos būtų galima sutaupyti. Vidutinis mėnesinis nuostolis dėl maisto švaistymo, vidutinėje šeimoje yra apie 31,90 Eur per mėnesį, o tai sudaro net 383 Eur metinių nuostolių vienam namų ūkiui Lietuvoje.

Sužinok daugiau.

Maisto švaistymas - neetiška. Mes išmetame kai tiek daug žmonių neišgali nusipirkti. Vien Europoje švaistomo maisto pakaktų pamaitinti 200 mln. badaujančių žmonių. 

Sužinok daugiau.

Maisto atliekos prisideda prie šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimo ir klimato kaitos. Apskaičiuota, kad maisto atliekos sukelia apie 8–10 % viso pasaulio šiltnamio efektą sukeliančių dujų.

Sužinok daugiau.

„Rimi Baltic“ įsipareigoja mažinti maisto švaistymą

Mūsų tikslas – iki 2025 m. sumažinti maisto švaistymą parduotuvėse ir sandėlyje 50 proc.

„Rimi“ investuoja į pažangias technologijas, kad pagerintų planavimą.

Bendradarbiaujame su Lietuvos, Latvijos ir Estijos „Maisto banko“ organizacijomis. Visoje Baltijos šalyse šiais metais jau paaukojome daugiau nei 2100 tonų maisto mažas pajamas gaunančioms šeimoms.

Bendradarbiavimas su startuoliais (pvz., „Gaminu, neišmetu“), ieškome naujų ir inovativių būdų, kaip pakeisti klientų įpročius maisto švaistymo klausimu.

Informacija iš maisto atliekų vadovo „Linkėjimai, maistas“, kuris buvo sukurtas vykdant projektą „Visuotinis požiūris į maisto atliekų mažinimą neformaliajame švietime“ (СSO-LA/2017/388-342). Atsisiųsk knygą čia.