Kaip išvirti gardžią rūgštynių sriubą?
Žvelgdami į senąsias rūgštynių sriubos receptūras galime pastebėti, kad šiose, be rūgštynių, dominuoja tik keli ingredientai: bulvės, kiaušiniai, svogūnų, laiškai, krapai. Tiek rūgštynės, tiek bulvės (rekomenduojama virti su lupenomis), tiek kiaušiniai verdami atskirai. Nuplautas ir susmulkintas rūgštynes kelias minutes apvirkite daržovių arba jautienos sultinyje. Kitame puode išvirusius kiaušinius perpjaukite per pusę ir kartu su nuluptomis ir supjaustytomis bulvėmis sumeskite į dubenėlius. Sriubą paskaninkite su druska ištrintais svogūnų laiškais, krapais ir šaukštu grietinės. Įdomu tai, kad senovėje išradingumo nestokojančios šeimininkės rūgštynių sriubos nevengdavo pagardinti šiandien pamirštais žalumynais: šviežių agurkų skonį primenančiais agurklių arba balandūnių lapais.
Jei norite atrasti įvairesnių skonio derinių, gaivią ir pavasarišką rūgštynių sriubą ruoškite su aliejumi arba sviestu pakeptomis morkomis, raudoniaisiais svogūnais, salierais, porais. Jei nesate vegetarai, į keptuvę įmeskite ir šoninės ar rūkytų dešrelių gabaliukų. Sriubai bebaigiant virti įmaišykite lydyto sūrelio gabalėlių ir smulkintų petražolių.
Ieškant mažiau žinomų rūgštynių sriubos variacijų, siūlytume nepabijoti pridėti rūkytų lašišų. Žuvų gabalėlius dėkite į jau išvirusią sriubą. Gurmanams šiuo atveju reikėtų prisiminti mėlynąjį sūrį. Šis į sriubą turėtų keliauti jai baigus virti, prieš pat išpilstant į indus. O jei trokštate pasijusti lyg saulės nutviekstame Prancūzijos pakrantės restorane, į išvirusią rūgštynių sriubą įmeskite šiek tiek su sviestu apkeptų jaunų špinatų lapų ir žiupsniu karališkojo šafrano paskaninto smulkinto česnako.