Vos vienas peilis – tiek užtenka norint surengti iškylą: specialistas pataria, kaip marinuoti mėsą lauke

Apie maistą • 2022 m. Liepa 29 d.
Kartais tik išvažiavus į iškylą paaiškėja, kad tarp daugelio reikalingų daiktų bagažinėje nėra grotelių, žnyplių ar kito, atrodytų, būtino daikto.

O kur dar iš nesandarių indų išsiliejęs mėsos marinatas ar salotų užpilas. Prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologas Vidas Nadzeika dalijasi patarimais, kaip kūrybiškai išsisukti iš nemalonios situacijos ir patiems pasimarinuoti mėsą, susikurti laužavietę bei mėgautis gardžia vakariene gamtoje be galvos skausmo.

Svarbiausi kepimo įrankiai

Nors patogiam mėsos kepimui lauke reikia kepsninės, folijos, žnyplių, iešmų ar grotelių, prekybos tinklo „Rimi“ mėsos technologas Vidas Nadzeika tikina, kad ne bėda, jei kažką netyčia ir pamiršote namuose: „Svarbiausia turėti peilį – jei yra laužavietė, galima apsieiti tik su juo: vietoje susiraskite keletą neišdžiūvusių pagaliukų (jei rasite tik sausus, galite juos pamirkyti į vandenį, kad taip greit nesudegtų) ir išsidrožkite iš jų iešmelius dešrelėms ar šašlykams, kuriuos sudėkite ant iš storesnių pagaliukų sustatytų stovų. Jei prisiminėte dar mieste, kad pamiršote kepsninę, pakeliui galite nusipirkti vienkartinę, iš folijos. Joje taip pat puikiai iškeps bet kuri mėsa.“

Norint saugoti gamtą, prekybos tinklas „Rimi“ kviečia atsisakyti vienkartinių lėkščių bei stalo įrankių ir vietoje jų siūlo rinktis daugkartinius. „Jei valgysite rankomis, tuomet užteks popierinių servetėlių – sutaupysite ne tik vietos krepšyje, bet ir po iškylos greičiau susitvarkysite. Daržoves ir vaisius geriau supjaustyti prieš pat vartojimą ar kepimą, tad nepamirškite į krepšį įsidėti ir pjaustymo lentelės“, – pataria V. Nadzeika.

Pagrindinės maisto transportavimo taisyklės

Tam, kad nuvykus nekiltų nemalonių siurprizų, maistą svarbu supakuoti į sandarias talpas. „Visi produktai turi būti supakuoti taip, kad išsiskyręs skystis neaplietų kitų produktų. Greitai gendančius produktus rekomenduoju transportuoti šaltkrepšyje, o jeigu jo neturite, pirmiausia į krepšio dugną dėkite tai, ko šilumoje ilgai laikyti nevertėtų – žuvį, mėsą, pieno produktus. Jei važiuojate be šaltkrepšio, pasistenkite, kad žuvis ar paukštiena iki kepimo momento kuo trumpiau būtų šilumoje.“

Jei mėsa ar žuvis jau pamarinuota, ji tinkama vartojimui išliks ilgesnį laiką. Na, o jei jau kelyje prisiminėte, kad pamiršote mėsą šaldytuve, nusipirkite jos artimiausioje „Rimi“ parduotuvėje ir pamarinuokite užkūrę laužą: tam pakaks mėsos gabalėlius tiesiog gerai išmasažuoti prieskoniais – druska ir pipirais.

Skaniausia gamtoje valgyti rankomis

Į gamtą patogu vežtis tuos patiekalus, kuriais paprasta dalintis ir kurie gali būti valgomi rankomis. Prekybos tinklo „Rimi“ kulinarijos technologė Lina Barčaitė be pagrindinių patiekalų siūlo nepamiršti ir lengvų užkandžių: riešutų, šviežių vaisių, sausainių, duonos, lęšių traškučių bei kitų užkandžių, kuriuos praktiška pasiimti su savimi ir pasidalinti su kitais.

„Iškyloms puikiai tiks sumuštiniai, vaisių ir salotų indeliai, humusas, daržovių užtepėlės, kišai ir, žinoma, kumpio, dešros bei sūrio padėklai“, – pataria kulinarijos technologė.

Pasak L. Barčaitės, salotas, užtepėles ir desertus patogu transportuoti mažuose stiklainėliuose: „Užsukami stiklainiukai – tobulas indas įvairiems plaktiems užkandžiams ar desertams. O sveikatai palankesnius saldumynus galima paruoštinaudojant kakavos sviestą, medų, karamelės skonį primenančias datules, įvairias sėklas. Be to, atskirti sveikatai palankesnius produktus „Rimi“ parduotuvėse padeda ir „Rinkis sveikiau“ ženklas: juo žymimi produktai atrenkami atsižvelgiant į Baltijos ir Šiaurės šalių mitybos rekomendacijas bei Pasaulio sveikatos organizacijos sveikos mitybos gaires.“

Ko svarbu nepamiršti?

Keliaujant iškylauti svarbu pasirūpinti ne tik maistu, bet ir priemonėmis nuo vabzdžių, kremu nuo saulės, pledu, pagalvėlėmis, servetėlėmis, kamuoliu ar stalo žaidimais. Jei turite, iškyloje tiek nuo saulės, tiek ir nuo lietaus apsaugos didesnis skėtis. Be to, visada pravartu turėti pirmosios pagalbos vaistinėlę ir dezinfekuojančio skysčio nubrozdinimams ar žaizdoms.

„Dar vienas svarbus iškylų atributas – šiukšlių maišai. Palikite aplinką tokią, kokią radote, o dar geriau – tvarkingesnę. Jei liko maisto (o juk jo lieka visada), neskubėkite jo išmesti: mėsos gabalėliai tiks sumuštiniams, sūris – omletui, iš vaisių galėsite susiplakti glotnutį, o šviežius agurkus užraugti ar pamarinuoti“, – į maisto panaudojimą žvelgti kūrybiškai kviečia Lina Barčaitė.

Iškylaujant gamtoje „Rimi“ kviečia bulvių su sūriu receptą – jos patiks ir mažiems, ir dideliems.

RECEPTAS

Bulvės su sūriu

Reikės:

  • 6 bulvių;
  • 200 g grietinės;
  • 200 g sviesto;
  • 270 g fermentinio sūrio;
  • 2 šaukštų džiovintų prieskoninių žolelių;
  • Ryšelio svogūnų lukštų;
  • Druskos, maltų, juodųjų pipirų pagal skonį.

Gaminimas:

  • Bulves nuplaukite, suvyniokite į aliuminio foliją ir iškepkite ant įkaitintų žarijų.
  • Atskirai sumaišykite grietinę su prieskoninėmis žolelėmis.
  • Prapjaukite bulves ir į vidų įdėkite šiek tiek sviesto, grietinės su prieskoniais, sūrio ir svogūnų laiškų.

Skanaus !


Populiarūs straipsniai