Tunų subtilybės
Parduotuvėse tunai dažniausiai pjaustomas riekutėmis. Kaip ir mėsa, tunai ruošiami labai įvairiai – kepami ant grotelių, orkaitėje, troškinami, iš žalių gaminamas paštetas. Ypač skanu tuną troškinti su daržovėmis ir vynu. Troškinant tuną galima dėti paprikų, cukinijų, baklažanų, pomidorų, svogūnų, česnakų. Prie jo tinka visos daržovės – kaip ir prie mėsos. Beje, galima kepti ir tunų šašlykus. Kadangi tunų mėsa sausoka, veriant ant iešmelių tarp žuvų gabalėlių siūloma verti pievagrybių, paprikų ar kitų daržovių ir viską aptepti aliejumi.
Norint išsaugoti natūralų šviežių tunų skonį nerekomenduojama naudoti per daug prieskonių, siūloma tik šiek tiek pabarstyti druska, pipirais ir pašlakstyti citrinų sultimis. Rekomenduojama ruošti ir švelnius tunų padažus.
Ant grotelių keptas tunų kepsnys
Kepsniui jums reikės 2 riekučių tunų filė, 60 ml alyvuogių aliejaus, 90 ml žaliųjų arba tikrųjų citrinų sulčių, krapų, česnakų, žiupsnio druskos ir maltų pipirų. Padažui prireiks 2 šaukštų sviesto, 4 šaukštų grietinėlės, po šaukštą garstyčių, žaliųjų arba tikrųjų citrinų sulčių, druskos, šviežiai maltų juodųjų pipirų, 2 arbatinių šaukštelių krakmolo padažui sutirštinti, žuvų sultinio.
Žaliųjų arba tikrųjų citrinų sultis, aliejų, smulkintus krapus ir česnaką sumaišyti, šiame mišinyje pavolioti tunų gabalėlius ir palaikyti apie dvi valandas. Taip paruoštą žuvį kepti ant grotelių, kiekvieną pusę po penkias minutes.
Padažui išlydomas sviestas ir grietinėlė, įmaišoma garstyčių, supilamas sultinys. Kai sultinys užverda, sudedamas skiestas krakmolas ir kaitinama, kol užverda, tada pridedama pipirų, druskos. Žaliųjų arba tikrųjų citrinų sulčių pilama pagal skonį.
Garnyrui tinka virtos arba keptos bulvės, ryžiai, šviežios ir marinuotos daržovės.