Naujoji katės šeima

Mano augintiniui • 2021 m. Lapkritis 09 d.
Gyvūno augintinio pasiėmimas iš gyvūnų prieglaudos yra atsakingas sprendimas, jį lydi ir daugybė mitų, ir teisingų įžvalgų. Štai 4 naudingos įžvalgos, kurios padės tam pasiruošti ir tapti geriausiu draugu kažkam, kas taip laukia, kada atsiras jo šeima.  

Pasiimdamas kačiuką iš prieglaudos, išgelbėji jo gyvybę ir įsigyji ištikimą draugą

Tai iš tiesų labai kilnus, bet ir atsakingas sprendimas, todėl niekada negali būti spontaniškas. Sprendimas įsigyti naminį gyvūną pirmiau turi būti labai rimtai apsvarstytas, nes reikia suprasti, jog po šio sprendimo kasdien reikės rūpintis dar vienu šeimos nariu. Šiuo metu yra daug galimybių rasti augintinį – kačių veislynai, skelbimai, galima priglausti gyvūną iš gatvės ir, žinoma, paimti iš gyvūnų prieglaudos. Pavadinimas „Gyvūnų prieglauda“ daugeliui sukelia įvairių jausmų, dažniausiai – gailestį ir užuojautą. Taip, tai nėra geriausia gyvūno buvimo vieta, nes kiekvienas gyvūnas turi liūdną istoriją apie tai, kaip jis ten pateko. Daugelis šių kačių ir šunų yra apgauti ir išduoti žmonių, tada lankantis prieglaudoje net sunku jiems į akis pažvelgti. Tačiau vis dažniau žmonės nusprendžia pasiimti į savo namus kačiuką iš prieglaudos ir tai tikrai džiugina. Padarytum tikrai gerą darbą, jeigu suteiktum gyvūnui savo namų šilumą, rūpintumeisi juo ir išpildytum laimingo, kokio nori visi palikti gyvūnai, gyvenimo troškimą.

Šiais laikais labai daug gyvūnų gyvena prieglaudoje. Tarp jų tikrai yra būtent Tavo katė!

Kokie yra katės paėmimo iš prieglaudos pliusai?

  1. Padarytum tikrai gerą darbą ir išgelbėtum gyvūno gyvybę. Be to, tai nekainuos brangiai.
  2. Prieglaudoje katės jau būna sterilizuotos, skiepytos ir netgi išgydytos. Dauguma jų turi puikų apetitą bei gerą imunitetą.
  3. Prieglaudoje galite pasirinkti tokį kačiuką, kokio norite. Tai gali būti visai mažas kačiukas ar jau suaugusi katė, pasižyminti jau aiškiai matomais savo charakterio bruožais, arba katė-senjorė, kuriai suteiktumėte namus, kuriuose praeitų jos senatvės dienos.
  4. Katė gerai prisimena dienas, kurias turėjo praleisti šaltyje ir būdama alkana, todėl labai vertins tą žmogų, kuris su meile suteikė jai prieglobstį ir tikrai prie jo prisiriš.
  5. Prireikus, prieglaudos darbuotojai mielai suteiks vertingų patarimų apie katės laikymą, priežiūrą, gerovę ir sveikatą.

Į ką reikia atkreipti dėmesį, pasiimant katę iš prieglaudos:

  1. Katėms, kurios ilgą laiką gyveno gatvėje, kartais būna sunku prisitaikyti prie naujos šeimos. Todėl reikės apsišarvuoti kantrybe, norint įgyti tokios katės palankumą.
  2. Net jeigu gyvūnas iš išorės atrodo sveikas, gali būti kokių nors nematomų sužalojimų dėl ankstesnių nepalankių gyvenimo sąlygų. Tačiau viskas išgydoma ir išsprendžiama!

Kaip pažinti prieglaudų gyvūnus, jų charakterius ir suprasti, kuris yra „tavasis“?

Visas prieglaudos kates galima suskirstyti į 2 kategorijas.

  1. Katės, anksčiau turėjusios namus: prieglaudoje jos atsirado todėl, kad buvo išvarytos iš namų arba pačios pabėgo, pasiklydo arba šeimininkas mirė.
  2. Katės, į prieglaudą patekusios iš gatvės: šios katės gyveno rūsiuose, tvartuose, gatvėje, jų santykiai su žmonėmis buvo atsargūs, kartais jos net būdavo agresyvios.

Paprasčiausias patarimas, kaip atrasti savo katę – tiesiog nueik į prieglaudą ir mėgink susipažinti. Pasidomėk ankstesniu katės gyvenimu, stebėk ją, mėgink pažaisti. Tu tikrai atkreipsi dėmesį į kurią nors katę. Neskubėk iš karto imti katės ant rankų, kurį laiką tiesiog ją stebėk: kaip elgiasi, kaip reaguoja į žmogų, kitas kates. Turėk kokį nors skanumyną. Katė turi parodyti, kad domisi Tavimi, nebūti agresyvi. Būtinai reikia iš prieglaudos darbuotojo sužinoti viską, ką tik galima, apie Tave dominančią katę: jos lytį, sveikatos būklę, charakterį, be to, reikia tiksliai pasakyti darbuotojui, ko nori. Kuo daugiau informacijos gausi, tuo greičiau rasi sau tinkamą katę, ir ji lengviau prisitaikys Tavo namuose.

Tavo gyvenimas pasikeis. Bet tik į gerąją pusę!

Nesvarbu, ar katė į Tavo namus atkeliavo iš prieglaudos, ar iš veislyno. Turėsite naują šeimos narį ir juo reikės rūpintis. Reikia pagalvoti, kuo bus galima šerti katę, kaip suteikti visaverčiam gyvenimui būtinas sąlygas. Gali tekti tam tikrą laiką padėti katei apsiprasti su naujais namais ir susidraugauti su kitais šeimos nariais. Tai yra normalus procesas ir nereikia jo bijoti. Iš prieglaudos paimtas gyvūnas suteiks daug džiaugsmo, todėl verta pabandyti. Tačiau įsidėmėtina, kad mes esame atsakingi už gyvūną, kuriam suteikiame namus.


Populiarūs straipsniai