Ar galima vaikams eiti į pirtį? Atsako gydytojai-ekspertai

Mano šeimai • 2024 m. Rugsėjis 16 d.
Šią vasarą mūsų šeimoje įvyko naujas pirmas kartas – keturmetis Kajus pirmą kartą apsilankė pirtyje. Pabuvęs 10-15 minučių 70 laipsnių pirtyje pas senelius jis jautėsi labai smagiai, jam patiko, o naktį miegojo supergerai.
 

Aš, kaip mamai, labai gerai pajaučiau, kokia švelni jo odelė pasidarė, o miegelis – saldus ir ramus. Vis tik vėliau susimąsčiau, ar tikrai keturmečiams rekomenduojama lankytis pirtyje, kiek laiko turėtų trukti pirmasis kartas ir ką žinoti, kad apsilankymas pirtyje būtų malonus?

Į šiuos ir kitus klausimus, mielos mamos, sutiko atsakyti net du medikai: šeimos gydytojas Irmantas Aleksa ir Indrė Lapėnienė.

SVARBIAUSIA – SAIKAS

Pasak gydytojo Irmanto Aleksos, pirtis gerina kraujotaką, gali padėti pagerinti imuninę sistemą, tačiau reiktų nepamiršti, kad pirties turėtų būti su saiku, o žmonės turintys lėtinių ligų, ypač širdies ir kraujagyslių sistemos, turėtų nesilankyti pirtyse dėl galimo didesnės žalos nei naudos.

Kaip sako gydytojas, pirtis pridaro ir žalos: „Ji tikrai gali ne tik išplėsti kraujagysles, bet ir sukelti galvos skausmus, sukelti dusulį, svaigti galva.“

RAGINA NEPRISIŽAISTI SU SVEIKATA

Šeimos gydytojas rekomenduoja pirmą kartą, atėjus į pirtį, ilgai neužsibūti – sako, kad pirmą kartą rekomenduojama pabūti iki 10 minučių: „Neprisižaiskite su savo sveikata, pirtyje reikia būti tik tiek, kiek žmogus gerai jaučiasi – vienam tai bus dvi, o kitam ir septynios minutės.

Su vaikais reikėtų būti dar atsargesniems – pirtis tinkama vaikams, ne mažesniems nei trys metukai. Iki tol nerekomenduojama vaikų vesti į pirtį dėl pakankamai prastos termoreguliacinės sistemos. Vaikus reiktų pratinti dar trumpesniais laiko intervalais, neviršijant 3-5min.“

Irmantas Aleksa rekomenduojama į pirtį nusinešti vandens arba arbatos, nes skysčių trūkumas gali padėti atstatyti skysčių trūkumą. Taip pat jis įspėja šiukštu nevartoti alkoholio pirtyje.

ĮSPĖJA DĖL PAVOJAUS

Gydytoja Indrė Lapėnienė, būdama trijų vaikų, sako, kad vaikams pirtis tikrai rekomenduojama, tačiau ragina mamas imtis atsargumo priemonių: „Jei leidžiate mažametį vaiką į pirtį, būtinai užtikrinkite skysčių vartojimą ir nepalikite vaiko be priežiūros.

Pirtyje tiek vaikams, tiek suaugusiems gresia perkaitimas, dehidratacija, peršalimas po pirties, todėl būtina užtikrinti skysčių kiekį ir saugumą.

Jeigu įtariate, kad artimasis ar mažametis vaikas, paauglys gali turėti širdies ar kraujagyslių ligų, skundžiasi aukštu kraujospūdžiu, serga ūminėmis infekcijomis ar odos ligomis, apribojimą lankytis pirtyje reikėtų apriboti.“


Populiarūs straipsniai