Gydytoja siūlo palepinti po vasaros saulės nualintą odą kaukėmis: kaip neištuštinus piniginės pasiekti geriausią efektą?
Namudinės priemonės – ne išeitis
Gydytoja dermatovenerologė Asta Dumbliauskienė sako, kad nuomonė, jog viskas, ką dedame į skrandį, galime tepti ir ant odos, nėra teisinga. Namuose gaminantis kaukes reikia turėti itin daug žinių apie savo kūną, odą, chemines medžiagas, o jų turime tikrai ne visi.
„Pirmiausia tokios odos kaukės gali alergizuoti: kartais joms naudojamas medus, kiaušiniai, vaisiai ar uogos. Jei jose yra natūralių vaisių rūgščių (naudojant, pavyzdžiui, raugintus kopūstus ar obuolius), reikia žinoti, kokia rūgščių koncentracija, kiek tokią kaukę saugu laikyti ir svarbiausia – ar ji tinkamai konkrečiam odos tipui. Jei riebios odos savininkui ji nepakenks, to negali tikėtis turintys itin sausą odą. Be to, jei tokią kaukę užsidėsime vakare, net iš ryto bus negalima eiti į lauką be apsauginio saulės kremo.
Jei itin sausai odą patepsite aliejumi, nieko tokio, bet jei ji riebi ar mišri, gali kilti problemų. Beje, aliejus turėtų būti kosmetinis, o skirtas kepti blynams veido odai jokiu būdu netiks: užsikimš poros ir kentėsime nuo spuogų. Jei norime, kad kaukės būtų veiksmingesnės, jose turėtų būti aktyvesnių ingredientų. Produktuose iš virtuvės jų tikrai yra daug mažiau nei kosmetikos gamintojų produktuose“, – teigia gydytoja.
Lakštinės kaukės – ne tik prieš miegą
Turbūt vienos universaliausių – drėkinančios kaukės, nes, pasak gydytojos A. Dumbliauskienės, bet kokio tipo odai dažniausiai trūksta drėgmės. „Tik reikia turėti galvoje, kad joks aliejus odos nedrėkina, nors kartais ir girdžiu tokią nuomonę. Pravartu ieškoti kaukių su hialuronu – jis universalus drėkinantis ingredientas, kuris tiks visiems odos tipams“, – atkreipia dėmesį gydytoja.
Taupant laiką ir siekiant geresnio efekto, gydytoja pataria naudoti lakštines kaukes: „Jos puikus atradimas šiuolaikinei odos priežiūrai. Kaukes įprasta užsidėti vakare, nes ir kolagenas, ir elastinas, kurie reikalingi mūsų odos grožiui, gaminasi naktį, kol miegame. Tačiau lakštines kaukes galima užsidėti ir iš ryto, prieš einant į darbą – oda paskaistės, atrodys gaivesnė, kartais nebereikės teptis net kremo. Sveikintinas dalykas, kurį pastebiu vis dažniau – lakštinės kaukės lėktuve: drąsios moterys jas užsideda, kad oda nenukentėtų dėl itin sauso oro.“
„Tradiciškai kaukes rekomenduojama naudoti porą kartų per savaitę, bet jei norima odą atgaivinti po vasaros karščių ir pasirūpinti savo grožiu, siūlyčiau tokias dviejų savaičių „atostogas“ odai – lakštines drėkinančias kaukes galime dėtis kasdien, o paskui grįžti prie įprastos odos priežiūros rutinos. Jei kaukės maitinančios, jas naudoti reikėtų rečiau. Taip pat visada rekomenduoju paskaityti kaukės naudojimo instrukciją ir svarbiausia – pasitikrinti galiojimo laiką. Dažnai moterys pasideda itin veiksmingą kaukę ir laiko kokiam nors svarbiam įvykiui, bet paskui pamiršta, o po kurio laiko, pasibaigus galiojimui, ji gali ne padėti, o pakenkti“, – primena gydytoja dermatovenerologė.
Populiariausių prekinių ženklų grožio priemonės – pigiau
Pasak „Rimi“ atstovės Eglės Krasauskienės, prekybos tinklo asortimente galima įsigyti visų kasdieniai priežiūrai naudojamų higienos ir kosmetikos priemonių, o nuo rugpjūčio 27 d. verta pasinaudoti „Grožio šventės“ pasiūlymais ir apsipirkti pigiau.
„Pastebime, kad mūsų pirkėjai teikia prioritetą žinomiems ir populiariems užsienio bei lietuviškos kosmetikos prekių ženklams, todėl mūsų asortimente daugiausia visiems prieinamų prekių, džiuginančių geru kainos ir kokybės santykiu. Daugiausiai akcijų pasiūlymų kosmetikos ir kūno priežiūros produktams galima sulaukti per tokias temines akcijas kaip „Grožio šventė“, kai už pamėgtą produktą sumokėsite iki 50 proc. pigiau.
Atėjus rudeniui, prieš šaltąjį sezoną, kuris kartais tampa išbandymu mūsų sveikatai, verta pasirūpinti ne tik ja, bet nepamiršti ir kūno, veido, plaukų palepinti kosmetikos priemonėmis – jų turime labai įvairių, pritaikytų skirtingiems pirkėjų poreikiams ir amžiaus grupėms. Kosmetikos ir kūno priežiūros priemonės galioja ilgiau, todėl verta jų nusipirkti daugiau“, – siūlo E. Krasauskienė.