Iš močiutės skrynios: naminiai būdai įveikti peršalimą
Deja, šiųmetis ruduo mus pasitiko itin nesvetingai. Vos nukrito oro ?️ temperatūra, rytai atvėso, visi keturiese „iškritome“ su ? slogomis ir gerklės skausmais.
Tiesa, dabar jau nebegali taip lengvai suprasti, kuo sergi – visi įprasti peršalimo simptomai susiję su COVID, todėl reikėjo atlikti ir testus. Jie buvo neigiami, todėl tiksliai žinojome, kad mūsų organizmai nebuvo linkę susidoroti su permainingais orais, šaltais rytais ir apgaulingai saulėtomis dienomis. Prikibo ? virusai, su kuriais visi stojome į kovą!
Esu iš tų mamų, kurios, vos tik pajutus, kad vaikams arba patiems kimba peršalimo ligos, skuba ieškoti arbatų, šiltų ☕ gėrimų ir išbando visus natūralius gydymo būdus, kuriuos sužinojau dar kažkada iš mamos ir močiutės.
Pasidalinsiu su jumis keliais savo šeimos mėgstamais natūraliais gydymo būdais, kuriais ir pati vaikystėje buvau gydyta, ir dabar pritaikau šeimoje.?
Žolelių arbatos
Jei tik pajuntu gerklės skausmą, nosies užgulimą, skubu gaminti karštas arbatas. Namuose turiu džiovintų ? čiobrelių, liepos žiedų, ramunėlių. Žoleles užpilu 90-95 laipsnių vandeniu ir geriu pati bei duodu šeimynai prieš miegą. Tokios arbatos ypač tinka susisukus šiltai į patalus, kad kūnas sušiltų, atsipalaiduotų.
Imbieras, citrina ir medus
Vienas mėgstamų mūsų šeimos gėrimų – imbiero, ? citrinos, medaus ir cinamono arbata. Suaugusiems supjaustau daugiau imbiero, o Godai daugiau citrinos ir medaus. Pagardinu cinamonu, užpilu karštu vandeniu.
Spanguolės ir medus
Jeigu turite spanguolių uogienės, pagardinkite ją ? medumi ir suvalgykite po 2-3 arbatinius šaukštelius. Spanguolėse yra gausu vitamino C, jos gali padėti kovoti su peršalimo ? ligomis, stiprina imuninę sistemą.
Druska ir vanduo
Paradoksalu, bet pasidalinsiu vienu ypač nemėgstamu gydymosi būdu, kuriuo aš pati, asmeniškai, labai tikiu ir kuris ne kartą yra padėjęs. Skalauti gerklę man mama liepdavo vaikystėje, o dabar aš to paties nuolat prašau Godos, kai ji suserga. Į stiklinę šilto vandens įpilkite šaukštą ? druskos, gerai išmaišykite ir skalaukite gerklę. Toks skalavimas sušvelnins gerklės skausmą. Skalaujame gerklę 4-5 kartus į dieną ir, žinoma, būtinai vaikštome su mova arba šiltu šalikėliu.
Šildantys masažai
Prieš miegelį ? sergančius vaikus visada stengiuosi pamasažuoti. Eukalipto aliejais arba kremu, kurie sušildo, gerai įtrinu nugarytes, būtinai patepu pėdutes ir migdau su kojinėmis.
Aplinkos tvarkymas
Ir, žinoma, vos tik susirgus kuriam nors šeimos nariui, čiumpu dezinfekcinį skystį, pasiraitoju rankoves ir einu plauti ? visų namų kampų.
Dvigubai dažniau nei įprastai dezinfekuoju paviršius, griežtai atskiriu indus, valgymo įrankius, rankšluosčius (vaikai dažnai viską pripainioja). Būtinai vėdinu namus tam, kad visi virusai iškeliautų pro langus, o į namus pasibelstų tyras ir gaivus ? rudeniškas oras.
Būkite sveiki!?
Daugiau idėjų ir patarimų – FB SvečiuosepasGodą ?