Kaip saugiai elgtis gatvėje? TOP patarimai, kurie padės ir tėvams, ir vaikams
Būtent todėl labai svarbu su vaikais kalbėtis apie saugų elgesį gatvėje bei taisykles, kurių reikia laikytis. Ir aš visada sakau – yra taisyklės, kurias menkai pažeidus, nenutiks nieko baisaus, tačiau yra taisyklių, kurių nesilaikymas gali baigtis tragiškai.
Šiais metais pagrindines taisykles, kurių mokau Kajų nuo mažų dienų, kai tik tapo eismo dalyviu, pakabinau prieškambaryje, matomoje vietoje. Noriu, kad matytų, skaitytų ir įsidėmėtų. Tikiu, kad pravers ir jums, mielos mamos.
TOP5 KASDIENĖS TAISYKLĖS
• Jei į gatvę keliauji su paspirtuku arba dviračiu, segėkite šalmą ir, esant poreikiu, papildomas apsaugas.
• Ant kuprinės, striukės ir kitoje matomoje vietoje prisisekite atšvaitą. Jei turite jį ne vieną, o kelis – dar geriau.
• Automobilyje segėkite saugos diržus.
• Eidami per perėją, įsitikinkite, kad jokia transporto priemonė nevažiuoja link jūsų, kelias yra tuščias, matomumas geras.
• Per perėją eikite tik degant žaliam šviesoforo signalui.
O kad informacijos būtų tikrai užtektinai, dalinuosi su jumis ir policijos pareigūnų paruoštais patarimais, kurie, tikiu, tikrai pravers.
Suaugusieji turi rodyti tinkamą pavyzdį vaikams: per važiuojamąją kelio dalį eiti pėsčiųjų perėja, paisyti šviesoforo signalų, stebėti eismo aplinką ir klausytis, einant neužsiimti pašaliniais darbais, pvz., kalbėti mobiliuoju telefonu ar rašyti žinutes.
Būtina ugdyti pačių nepilnamečių atsakomybės jausmą.
Vaikus reikėtų pratinti naudoti saugos priemones: atšvaitus, ryškiaspalves liemenes su šviesą atspindinčiais elementais, saugos diržus ir pan.
Suaugusieji neturi leisti nepilnamečiams, neturintiems atitinkamo amžiaus, vairuoti tam tikros rūšies transporto priemonių (dviračių, mopedų, motociklų ar net automobilių).
Suaugusieji turėtų prižiūrėti, kad vaikas dviračių taku važiuotų šviesiuoju paros metu, vilkėtų ryškiaspalvę liemenę arba būtų įjungęs dviračio atitinkamos šviesos žibintus ir dėvėtų saugos šalmą.
Vaikams svarbu nepraleisti privalomų saugaus eismo (elgesio) pamokų bendrojo lavinimo mokyklose. Jos turėtų būti rengiamos bent kartą per mėnesį pagal mokinių amžiaus grupes.
Svarbu, kad vairuotojas pasirūpintų keleivių saugumu, nepradėtų važiuoti tol, kol visi keleiviai neužsisegė saugos diržų.
KAIP TEISINGAI UŽSISEGTI ATŠVAITĄ:
Atšvaitas-juostelė dedamas ant DEŠINĖS rankos, aukščiau riešo.
Atšvaitas su virvele žiogeliu segamas prie viršutinio drabužio juosmens aukštyje (atšvaitas turi kabėti automobilio žibintų aukštyje, t.y. 50-80 cm. aukštyje nuo žemės paviršiaus).
Patariame atšvaitą prisisegti DEŠINĖS pusės kišenėje ant virvelės ir einant tamsiu paros metu arba esant blogam matomumui jį iš kišenės ištraukti.
Švytruodamas atšvaitas (iš abiejų pusių) atspindi keliu važiuojančių automobilių žibintų šviesą.
Turint du atšvaitus antrasis tokiu pat būdu tvirtinamas kairėje pusėje.