Kokį SPF rinktis vaikams, ką daryti nudegus saulėje ir kada kreiptis į medikus? Atsako gydytoja-dermatologė
Vos pašvietus saulei skubu keturmečiui pirkti SPF kremo, galvytę dengiu kepuraite, o kūnelį – natūralių audinių drabužiais.
Vis tik, sutikite, atėjus į vaistinę raibsta akyse – čia tiek daug pasirinkimo, kad sunku nuspręsti, ką gi pasirinkti, kokią priemonę čiupti?
Kad būtų aiškiau ir man, ir jums, pasikonsultavau su dermotologe, gydytoja Gintare Kazbaraite, kuri pasidalijo patarimais, kurie mums pravers kiekvieną dieną.
Beje, Gintarė ir savo instagrame dalijasi labai vertingomis įžvalgomis – ją rasite čia: sveikos_odos_linkedama
SVARBU – MINERALINIS FILTRAS
Pasak odos gydytojos, iš tiesų, vos atšilus orams rekomenduojama pasirūpinti kremu nuo saulės, kuris turi SPF. G.Kazbaraitė sako, kad pradėjus šviesti saulei, odą gairina vėjas, todėl ypač rekomenduojama rinktis riebesnio pagrindo SPF50.
Gydytojos įsitikinimu, nėra išsigalvojimas ar mitas, kad reikia saugoti vaikų odą – taip yra todėl, kad ji yra gerokai jautresnė dėl nesusiformavusio odos imuniteto, todėl, pasak pašnekovės, jeigu ji nudegs, padarinius vaikas gali justi visą gyvenimą.
Smalsu gi, kaip tinkamai pasirinkti SPF kremą? Juk parduotuvėse jų – devynios galybės:
„SPF kremų iš tiesų yra labai daug, tačiau aš vaikams rekomenduočiau rinktis aliejines emulsijas su mineraliniais filtrais. Tai pats saugiausias pasirinkimas.
Labai svarbu, kad vaikams nebūtų naudojamos cheminis filtras „oxybenzone“ ir „octocrylene“. Jis yra griežtai nerekomenduojamas.“
VENGTI VIDURDIENIO SAULĖS
Kaip sako kalbinta dermatologė, vaikų odos priežiūra neturi apsiriboti vien SPF kremu: „Reikėtų vengti vidurdienio saulės, kuomet ji labai aktyvi, rinktis lengvus drabužius su SPF apsauga, kepurę, dengiančią kaklą ir veidą, ypač saugoti akis.“
Gydytoja pabrėžia, kad SPF kremų naudojimo gairės vaikams yra tokios pačios kaip ir suaugusiems – tepti kas dvi valandas visą kūną ir pakartotinai po maudynių.
G.Kazbaraitė įspėja, kad vaikų nudegimas saulėje – ne juoką kelianti būsena. Anaiptol, tai gali būti pavojinga gyvybei būklė, nes vaikai greičiau praranda organizmo skysčius, gali stipriai karščiuoti. „Jei tai lengvas nudegimas, vos rausva oda, pakanka specialių kremų po saulės su alijošiumi, hialurono rūgštimi, dexpantenoliu, tačiau jeigu vaiką ištinka šaltkrėtis, kūną nusėja pūslės, nedelsdami kreipkitės į medikus“, – pataria gydytoja.
SVARBIAUSIA ATMINTINĖ ŠEIMOMS:
- Vaikams naudojame SPF50
- Renkamės mineralinį filtrą
- Tepame odą, dengiame galvą ir kūną
- Nebūname saulėje vidurdienį
- Nudegus – kreiptis į medikus