Laikas į mokyklą! Štai kas tikrai jums padės
Šiemet Goda keliaus į antrąją klasę ir mūsų šeima labai tikisi, kad mokslai bus įprasti, o pamokos per nuotolines platformas liks užmarštyje.
Tikėdamosi geriausio scenarijaus, jau pradėjome ruoštis mokyklai. ?
Apie tai, kokius sąsiuvinius, aplankus ar drožtukus pirkti, mažai ką patarsiu – kiekvienas renkasi pagal norus, piniginės storį ir mokytojų pateiktas rekomendacijas, tačiau, kaip iš esmės pasiruošti naujam sezonui, patarti galim iš asmeninės patirties.
Tvarka stalčiuose – tvarka galvoje
Nuo mažens buvau mokoma, o dabar šią savo mamos pamoką perduodu ir Godai – jei tavo kambaryje, spintelėse, stalčiuose ir spintoje bus tvarka, pamatysi, kad pati jausiesi gerokai lengviau ir ramiau. Juk taip gera žinoti, kur guli pėdkelnės, kai ryte reikia skubėti, tiesa? ?
Taigi, artėjant rugsėjui, būtinai su vaiku susitvarkykite jo kambarį. Jei rašomojo stalo stalčiuose iki šiol mėtėsi automobiliukai, dėlionės, lėlės ar guolį buvo radę pliušiniai meškiukai, tai dabar laikas viską gerokai išrūšiuoti.
Rašomojo stalo stalčiuose ir spintelėse turi būti tvarkingai sudėtos mokslams reikalingos priemonės. Jeigu jų daug ir vaikui dar painu, ant dėžučių surašykite, kas kur guli ir kur ko reikėtų ieškoti.
Tokia pačia taisykle vadovaujuosi, kai padedu Godai tvarkyti spintos stalčius. Į vieną sudedu pėdkelnes, kojines ir ant stalčiaus užrašau: „Pėdkelnės“, ant kito stalčiaus priklijuoju lipduką: „Marškinėliai“ ar pan.
Galbūt tokių lipdukų prireiks vos kelias savaites, o gal ir ištisus mokslo metus – mums tai ypač pasiteisinęs būdas lengvai surasti daiktus, kurie, deja, rytais dažnai ima ir paklysta.
Kambario ir asmeninės erdvės tvarkymasis su vaiku yra puiki proga pasikalbėti apie tai, kas vaiką neramina. Ir tik nereikia sakyti, kad jūsų vaikas pasiruošęs naujam etapui – kad ir koks jis būtų tvirtas ar užtikrintas, nerimas vis tiek kirba: kokie bus draugai, kaip pasitiks auklėtoja.
Pasikalbėkite ir sudėliokite esminius patarimus. Svarbiausias ir nenuginčijamas: jūs visada būsite kartu, kad ir kas nutiktų.?
Drabužiai pagal sezoną
Godos spintoje vis dar karaliauja berankovės suknelės, šortai ir maudymosi kostiumėliai. Kad ir kaip norėtume, jau netrukus visus šiuos drabužius pakeis uniforma, marškinėliai, o trumpas kojinaites – pėdkelnės.
Tad prieš rugsėjį, kol dar negrįžote į mokyklą, būtinai peržiūrėkite drabužius ir juos išrūšiuokite. Pasimatuokite uniformą, pažiūrėkite, gal kažkuri jos dalis dar bus tinkama, jei ne – atidėkite.
Pėdkelnės, kelnės, bateliai – tikėtina, kad per vasarą vaikai viską išaugo, todėl teks pasirūpinti naujais, o senus atiduoti arba parduoti.
Rugpjūčio pabaiga, asmeniškai mūsų šeimai – idealus metas rudeninius ir žieminius drabužius nunešti į valyklą, pasirūpinti jų švara, kad užklupus šaltukui nebūtų papildomo streso.
Miego rutina
Vasaros vakarai tokie šilti ir jaukūs, kad norėdavosi eiti miegoti vis vėliau ir vėliau. Ir kodėl gi ne, jeigu kitą rytą gali išsimiegoti, kiek tik širdis geidžia. Vis dėlto, nuo naujų mokslo metų pradžios teks prisitaikyti prie naujo ritmo – eiti kuo anksčiau miegoti ir atsikelti suskambus žadintuvui.
Taigi, mūsų šeima prie naujo ritmo pereina nuo rugpjūčio antrosios pusės – stengiamės, kad Goda miegotų 21.30 val.? Tai labai svarbu, jeigu norite, kad vaikas atsikeltų pailsėjęs, turėtų jėgų naujoms patirtims ir veikloms.
Beje, prieš miegą visada atraskite laiko pokalbiui su vaiku – tokiu metu, bent jau Goda, būna pasiruošusi atverti širdelę.
Pirkiniai ir veiklos
Praėjusiais metais susiklosčiusi pandemija daugeliui pakeitė įpročius, o mūsų šeimai parodė, kiek daug nereikalingų daiktų, eidami į pirmą klasę, pripirkome.
Vos kelis kartus panaudota buvo kūno kultūros sporto apranga, kuprinė ? guli lyg nauja, todėl asmeninis mūsų šeimos pasiūlymas, siekiant mažinti vartotojiškumą, neskubėti pirkti visko iš eilės. Palaukite, kol gausite tikslias mokytojų rekomendacijas – neskubėkite pirkti visko, ką tik pamatote, nes kartais kai kurios priemonės taip ir lieka nepanaudotos.
Lygiai taip pat ir su būreliais ? bei popamokinėmis veiklomis. Neskubėkite!
Visą rugsėjį ir dar spalį dažnai vyksta grupių formavimai, todėl tikrai turite laiko apžiūrėti įvairias veiklas, pakalbėti su mokytojais, treneriais ir tik tada priimti sprendimus.
Galų gale, jeigu jūsų vaikas dar tik žengia į pirmą klasę, gal jam net nereikia papildomo būrelio?
Leiskite jam susitvarkyti su emocijomis, kurios užplūs atėjus į mokyklą, duokite laiko susipažinti su klasės draugais, vadovėliais, priemonėmis, neliepdami lankyti 10 skirtingų būrelių.
Labai svarbu, kad ir ką darytumėte – ar tvarkytumėte kartu spintą, ar ieškotumėte smagios popamokinės veiklos, įsiklausykite į savo vaikus. Kartais be žodžių jie sugeba pasakyti tiek daug, kad mums belieka atsiliepti į jų poreikius, jausmus bei emocijas.
Lengvo rugsėjo jums ir mums! ?
Daugiau gražių idėjų ? – FB SvečiuosepasGodą