Miego specialistė pataria, kaip vaikams lengviau užmigti: patarimai pravers visiems tėvams

Mano šeimai • 2025 m. Sausis 03 d.
Vaiko užmigdymas neretai daugeliui tėvelių – didžiulis iššūkis. Kartais net labiausiai pavargę vaikai lovoje vartosi, muistosi, nenori miegoti, todėl migdymas dažnai tampa sudėtingu.
 

Apie tai, kaip vaikams lengviau užmigti be didelės kančios, o tėveliams neprarasti paskutinių kantrybės likučių, pataria vaikų miego programėlės „Mybe LT“ įkūrėja, miego specialistė, dr. Eglė Karmazienė.

SVARBIAUSIA – NUOSEKLUMAS

Eglė Karmazienė sako, kad viena svarbiausių migdymo ritualo sudedamųjų dalių yra nuoseklumas. „Nuosekli rutina prieš miegą padeda sureguliuoti vaikų miego režimą. Pabandykite savaitę atlikti tą pačią rutiną – vonia, apsikabinimai, dantukų valymas, pasakų skaitymas, lopšinė. Vaikai užmigs lengviau, mažiau kelsis.

Rutina skatina saugumo ir stabilumo jausmą, vaikai džiaugiasi nuspėjamumu, o nuosekli rutina sukuria stabilumą kasdienybėje.

Rutina skatina gerus įpročius, ugdo savarankiškumą, mažina stresą ir nerimą. Žinojimas, ko tikėtis, gali sumažinti vaikų nerimą, ypač naujose ar nepažįstamose situacijose“, – aiškina miego specialistė.

IŠSKIRTINIS DĖMESYS APLINKAI

Ji sako, kad svarbu atkreipti dėmesį į aplinką, kurioje vaikai miega – ji turi būti vėsi, tamsi, o čiužinys patogus.

Eglės Karmazienės teigimu, jauki ir miegui pritaikyta aplinka atpalaiduoja ir padeda lengviau užmigti, padeda sukurti sveikus miego įpročius ir mažina su miegu susijusių problemų riziką, pavyzdžiui, miego apnėją arba naktinį siaubą.

PRIEŠ MIEGĄ – JOKIŲ EKRANŲ

Pasak miego specialistės, miegui pasiruošti irgi reikia mokėti. „Vakare sumažinkite stimuliuojančių veiklų – vaikai ne tik lengviau užmigs, bet ir geriau išsimiegos.

Vaikus labai stimuliuoja ekranai, video žaidimai, elektronikos prietaisai. Mėlynoji ekranų šviesa paveikia melatonino gamybą. Sutrikus gamybai vaikai sunkiau užmiega, blogiau miega.“

Saldžių sapnų! ⭐


Populiarūs straipsniai