Mokomės rašyti ir skaičiuoti pramogaudami gamtoje: pasirodo, viskas įmanoma
Bet ar įmanoma suderinti buvimą lauke su edukacijomis? Aš sakau taip ir dalinuosi patarimais, kaip su Kajumi mokomės skaičiuoti ir rašyti gamtoje
AKMENUKAI – VIENS, DU, TRYS
Vieną šiltą popietę išsiruošėme prie upės. Kajui patinka mėtyti akmenukus į upę, tačiau kad pramoga nebūtų tik pramoga, bet ir smagi edukuojanti veikla, mėtydami akmenukus mes skaičiuojame.
Iš pradžių – lietuviškai, vėliau ir angliškai. Atrodo, nieko ypatingo, tačiau žaidimo forma vaikams tikrai galima palengvinti tarimą, jie nepriima pastabų taip rimtai, kaip tai priimtų sėdėdami prie stalo.
Vėliau ėmėme skaičiuoti, kiek bangelių padaro vienas įmestas akmenukas. Žiūrint į upę galima sugalvoti įdomiausių variacijų, kaip atrasti skaičius.
SU LAZDELE – RAIDŽIŲ GAUSYBĖ
Eidami link upės keliavome smagiu takučiu. Aplink – miškai, šimtamečiai medžiai. Lyg tikri miško užkariautojai, pasiėmėme po lazdą į rankas. Tiesa, su ja ne tik braižėme kelią ir rodykles, bet ir piešėme raides. O nupiešus raidę, visada galima sujungti žodį – būtent tai ir darėme eidami link tikslo.
Beje, mane pačią nustebino, kaip einant atgal, Kajus ieškojo „paliktų“ raidelių ir tikrino, ar niekas nesugadino.
SUDĖLIOKIME PATYS
Dar vienas smagus laiko praleidimo būdas – patiems iš gamtos gėrybių gaminti raides ir skaičius. Tai padaryti paprasta, tereikia prisirinkti skirtingo dydžio akenukų, pagaliukų, kankorėžių ar kitų gėrybių.
Iš turimų gėrybių sudėjome abėcėlės raides ir taip būdami gamtoje pasikartojome, ką mokame. Kajui įdomiausia visada dėlioti šeimos vardus.
GAMTOS PAVEIKSLAI
O kad pasivaikščiojimai nebūtų tik apie matematiką ir lietuvių pamokas – metas atsipalaiduoti. Iš namų pasiėmėme kartoną, su žirklėmis pribadėme skylučių ir išėję į lauką paveikslą papuošėme gėlėmis.
Tik pažiūrėkite, koks smagus rezultatas – paveikslas šypsosi, papuoštas gėlėmis ir primena, kad gražuolė vasara yra pati didžiausia gyvenimo dovana ir vaikams, ir suaugusiems.