Renkame kaštonus: šūsnis idėjų, ką su jais nuveikti

Mano šeimai • 2023 m. Spalis 04 d.
Dar visai neseniai džiaugiamės vasara, šiltu rugsėju, o štai ėmė ir atėjo jo didenybė, rudens ? karalius – SPALIS. 

Medžiai nugelto, lapai ėmė kristi, o nuo kaštonmedžių pabiro šimtai kaštonų. Vieni juos deda į kišenes, kiti – paspiria su koja, o treti, tokie kaip aš, kuriai vis maža veiklos, prisigalvoja įvairiausių dalykų, kaip juos panaudoti. 
 

Šiandien su jumis, ištikimieji skaitytojai, noriu pasidalinti keliomis idėjomis, ką galima daryti su kaštonais. Tik prieš tai išduosiu – skubėkite rinkti, nes jie puikiai tinka ne tik įprastiems dailės darbeliams su vaikais, bet net ir kuriant jaukumą namuose. Bet apie viską nuo pradžių. ?

KAŠTONAI IR ŽVAKĖS

Man ruduo – apie kvapus ir namus. Patinka, kai už lango pliaupia lietus, o tau nereikia niekur skubėti, gali ramiai mėgautis jaukumu.

Kad namų aplinka būtų jaukesnė, puikiai tinka žvakės. Mėgstu kvapnias, o rudenį dažniausiai renkuosi cinamono, obuolių kvapo žvakes.

Kad pati žvakė skleistų ne tik kvapą, bet būtų ir stilingas dekoro elementas namuose, pasitelkiu fantaziją.

Paprastą padėkliuką, kurį turiu namuose, dekoruoju jaukiomis lemputėmis, papuošiu keliais kaštonais ir tada uždegu žvakę. Šalia – kvepiančios arbatos puodelis.

SENOS VAZOS ATNAUJINIMAS

Turiu ir stiklinę vazą, kuri dažnai stovi nenaudojama.

Užpildykite ją kaštonais, raudonomis šermukšnių uogomis, įstatykite nedidukę žvakę ir jūsų namuose – tikra rudeniška jaukumo oazė. O jei dar įmerksite rudeniškos gėlės žiedą, kompozicija sužavės ne tik namiškius, bet ir svečius.

KAŠTONAI NUO VAISINIŲ MUSELIŲ IR KANDŽIŲ

Pakelkite ranką tie, kurie niekada savo spintelėje neradote kandies? Jei taip, tikėtina, kad esate palaiminti ne kartą esu parsinešusi kandį su kruopomis iš parduotuvės, todėl tiksliai žinau, kas padeda jų atsikratyti. Šlykštus reikalas tos kandys, bet jei reikia, tai raitojamės rankoves ir tvarkome.

Kad apsaugotumėte savo spinteles nuo neprašytų svečių, tokių kaip maistinė kandis, į jas įdėkite, net keliose vietose, po kelis kaštonus. Jie sugeria drėgmę, o tokiu būdu ir neleidžia veistis jokiems gyviams jūsų virtuvėje.

Kalbant apie kandis, jos baidosi ir levandų kvapo bei acto, tad tikrai neprošal spinteles reguliariai išvalyti būtent su actu.

Tas pats ir su vaisinėmis muselėmis. Jos dažniausiai ima kauptis prie gerai sunokusių vaisių, pavyzdžiui, figų, slyvų, obuolių ir bananų, tad jeigu norite, kad vaisinių muselių nebūtų ar jų kiekis sumažėtų, tai šalia indo su vaisiais padėkite saują kaštonų.

KAŠTONAI RAIDĖMS PAŽINTI

Su Kajumi kaštonus naudojame ir kasdien, kai imame mokytis raides. Ant popieriaus lapo užrašykite raidę, kurią ketinate išmokti su vaiku, ir paprašykite, lyg ant trafareto, sudėlioti kaštonus.

Tą patį galima atlikti ir su ilgesniais žodeliais.

KAŠTONAI MATEMATIKAI

Pamenate laikus, kai vaikystėje matematikos mokėtės su specialiais skaičiavimo pagaliukais? Tai štai juos drąsiai galima keisti paprastais kaštonais ir atlikti matematikos veiksmus. Pavyzdžiui, sudėties, atimties arba net daugybos.

Tereikia turėti daug kaštonų (beje, čia tinka ir gilės arba kankorėžiai) ir matematika bei pasaulio pažinimas taps gerokai smagesnis ir malonesnis net patiems mažiausiems.

TOP IDĖJA

Ir būtinai, mielos mamos, įtraukite kaštonus į rudeninių darbelių, kuriuos reikia pagaminti į darželį, gaminimą.

Pelytės, zuikučiai, ežiukai puikiai pavyksta iš kaštonų, priklijuojamų akyčių ir plastelino.

DAR DAUGIAU PATARIMŲ – FB SVEČIUOSEPASGODĄ


Populiarūs straipsniai