Savaitgalio išvyka su vaikais: kaip susiruošti
Juk jei iš namų išvažiuosime penktadienį popiet, o grįšime sekmadienį vakare, jausimės kaip po nedidelių atostogų ir naują savaitę galėsime pradėti pilni naujų jėgų. Ir tai galioja ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Jiems taip pat patinka pakeisti nusistovėjusią rutiną darželis – namai ir išvykti į kelionę.
Kad kelionė būtų maloni ir tėvams, ir vaikams, svarbu jai gerai pasiruošti. Atsimenu, kai mano didieji vaikai buvo maži, bet kuriai kelionei mes prisikraudavome pilną automobilio bagažinę daiktų, nes atrodė, kad vis kažko gali prireikti. Dažniausiai atsitikdavo taip, kad bent pusė daiktų likdavo nepanaudota. Taigi, ko reikia, kad kelionės planavimas būtų sklandus, o kelionė – be rūpesčių?
Turėkite sąrašą. Atsimenu, kaip vaikystėje mano mama prieš kiekvieną tolimesnę išvyką (dažniausiai tai būdavo atostogos prie jūros) turėdavo sąrašą daiktų, kuriuos reikia pasiimti, ir daiktų, kuriuos reikia susidėti. Sąraše buvo tokie punktai kaip maistas, vaistai, vaikų rūbai, šuns maistas, dantų šepetėliai, kosmetika ir t.t. Kuo daugiau išbrauktų punktų, tuo arčiau išvykimo laikas. Ir garantija, kad viskas bus paimta.
Susidėkite tik tuos daiktus, kurių reikės. Geriausiai keliauti ir turėti tik tiek daiktų, kiek reikia, mus išmokė skrydžiai lėktuvais. Po pirmo skrydžio pigiausiomis avialinijomis, su sunkiai užsisegančiu lagaminu, į vėlesnes keliones pradėjau imti tik būtiniausius daiktus. Kartais daiktų imdavau net mažiau, jei kelionėje laukdavo suplanuoti pirkiniai.
Ir vaikams, ir sau rūbus dedu komplektais, stengiuosi, kad visi rūbai derėtų tarpusavyje, todėl, pavyzdžiui, išsitepus kelnes, viršutinė dalis dera su kitomis kelnėmis/sijonu ir pan.
Kosmetiką vežamės tokią, kokia tinka visai šeimai. Į keliones imu kietą šampūną ir kondicionierių – taip oro uoste nereikia jaudintis dėl viršytų mililitrų. Kitą kosmetiką imu supilstytą į kelionines talpas, dažniausiai visos ir nepanaudojame.
Pasiimkite užkandžių. Būtent kelionės mane išmokė, kad laimingi vaikai – pavalgę vaikai. Pagalvokite apie save alkaną ir suprasite, kad nei nauji įspūdžiai tada nedžiugina, nei noro tyrinėti naujus kraštus nėra. Ir jei suaugęs gali alkį pakentėti, vaikui alkis yra labai stiprus dirgiklis – jokie įkalbinėjimai tada nepadeda. Todėl pagalvokite, ką mėgsta jūsų vaikai, ir pasiimkite tokio maisto į kelionę. Dažnai pasiruošus užkandžius namuose dar ir sutaupysite pinigų. Kelionėse visada geriame vandenį, todėl jo prisipilame į gertuves dar namuose. O maisto dėžutėse dažniausiai keliauja morkos ir agurkai, taip pat dažnai turiu obuolių ir kokių mėgstamų sausainių. Ir šokolado. Su juo viskas geriau ?
Turėdami savo maisto išvengsite užsukimų į pakelės parduotuves ir degalines bei neplanuotų pirkinių ten.
Knygos ir žaislai. Mažajai į visas keliones imame knygą, kurią skaitysime prieš miegą, ir susitariame, kokį žaislą vešis kartu. Gerai kelionėse turėti dėžutę ar maišelį su smulkiais žaislais, kuriuos išsiėmus galima žaisti kelionės metu. Taip pat pasiimkite popieriaus ir pieštukus ar flomasterius, spalvinimo knygutę. Šie daiktai labai padeda užimti vaikus, jei reikia laukti. Kai rinksitės žaislus kelionei, atsižvelkite į savo vaiko amžių bei pomėgius ir tai, ką jis labiausiai mėgsta veikti.
Nusiteikite, kad kelionė nebūtinai bus tobula, kad bus daug klausimų „Ar jau atvažiavome?“, ypač jei vaikai maži. Apsiginkluokite kantrybe, žaislais, skanėstais ir pasiruoškite vaikiškų dainelių repertuarą. Ne kartą kelionėse iš Vilniaus į pajūrį esu dainavusi viską nuo „Du gaideliai“ iki „Ant kalno mūrai, joja lietuviai“, kad tik mano pametinukai neverktų ir dar bent kelis kilometrus galėtume nuvažiuoti be ašarų.
Nesvarbu, kokią kelionę planuojate – tolimą ir ilgą, ar artimą ir tik keletui dienų – svarbiausia, kokius prisiminimus iš jos parsivešite. Todėl pasistenkite, kad organizaciniai rūpesčiai neužgožtų gerų patyrimų.