Pagaukite vėją: namuose gaminame aitvarą
Šeimoje vadovaujamės taisykle – jei turi citrinos, išspausk iš jos skaniausią limonadą, o jei diena vėjuota, surask palankiausią vėjo kryptį ir mėgaukis smagiais atradimais.
Galime piktintis, galime susitaikyti, tačiau daugelis dienų mūsų šalyje būna su vėju. Taigi, pasiraitokite rankoves – mes jus kviečiame išmokti pagaminti aitvarą.
Pati aitvaro gamyba nėra sudėtinga, mes pabandėme pagaminti iš visko, ką radome namuose.
Žinoma, kad pats aitvaras būtų spalvotas, ryškus, gal net margas, galima nusipirkti įvairiausių medžiagų, maišelių arba ryškiaspalvio dovanų pakavimo popieriaus, tačiau mes norime parodyti ir pamokinti pagaminti aitvarą iš to, ką turite namuose. Kitaip tariant, pagaminsime aitvarą iš antrinių žaliavų.
Beje, smagu yra ne tik gaminti aitvarą, bet ir vėliau kartu su visa šeima jį leisti. Tokios veiklos, kurios prie darbo stalo sukviečia visus šeimos narius, ypač padeda kurti tarpusavio ryšį, atrasti bendras pokalbių temas, mėgautis laiku, praleistu su tais, kurie mums patys svarbiausi.
Dėmesio: kad pagamintumėte aitvarą, būtinai prireiks suaugusiųjų pagalbos – medienos įpjovimui prireiks siaurapjūklio, todėl visus darbus, kuriuos su juo atliksite, darykite tik su suaugusiųjų priežiūra.
Aitvaro gamybai prireiks:
- Didesnio „Rimi“ pirkinių maišelio (gali būti du, nes atraižų prireiks ilgai aitvaro uodegai). Kaip smagu, kai maišelių po naudojimo neišmetu, o laikau, nes esu įsitikinusi, kad rasiu priežasčių jį panaudoti;
- Storesnio tvirto siūlo;
- Medinių pagaliukų (80 ir 60 cm ilgio). Aitvaro karkasui reikės dviejų pagaliukų. Vieno ilgis turi būti 80 centimetrų, o kito – 60 centimetrų. Atmatuokite juos abu ir suaugusiojo paprašykite, kad su siaurapjūkliu juos nupjautų;
- Lipnios juostelės;
- Lipalo;
- Atsuktuvo ir varžtelio (galima ir nenaudoti);
- Siaurapjūklio;
- Liniuotės.
Na štai, pradžia padaryta.?
Pasiimkite ilgesnį 80 cm pagaliuką, su liniuote atmatuokite 30 cm ir pasižymėkite su pieštuku tą vietą. Ties ja pritvirtinkite trumpesnį pagaliuką (turi gauti kryžiaus forma).
Beliko juos tarpusavyje sutvirtinti. Goda su tėčiu nusprendė tvirtinti varžtu – tėtis įgręžė jį į pasižymėtą vietą. Galima pabandyti pagaliukus tarpusavyje tvirtinti lipalu arba super stipriais klijais.
Dabar, kai jau turite tvirtą karkasą, reikia visus keturis galiukus su siaurapjūkliu įpjauti, kad pavyktų užkišti siūlą.
Siūlus į padarytus tarpelius reikia įkišti taip, kad siūlai iš visų pusių stipriai įsitemptų.
Dėmesio, dabar jūsų laukia pati smagiausia dalis, nes kai padarysite paskutiniuosius žingsnius, savo rankose laikysite tikrą aitvarą!
Imkite „Rimi“ pirkinių maišelį arba dovanų popierių, kurį nusprendėte naudoti aitvarui. Padėkite jį ant tvirto pagrindo, ant viršaus uždėkite pagamintą aitvaro karkasą. Iškirpkite maišelį pagal karkasą, tik šiek tiek plačiau (maišelis turi būti išėjęs karkasui už ribų).
Kai iškirpsite, už ribų išėjusio maišelio dalis sutvirtinkite su lipnia juostele prie medžio pagaliukų.
Pritvirtinkite tvirtą siūlą, su kuriuo leisite aitvarą (naudojome tą patį). Jį pritvirtinkite prie visų karkaso šonų, o 10 cm aukščiau nei vidurys, suriškite.
Kad aitvaras pagautų vėją ir kiltų į padanges taip, kaip kilo žavingasis Godos aitvaras, iš likusių maišelio atraižų arba kitokio turimo popieriaus, kurį naudojote aitvarui pagaminti, pritvirtinkite uodegą. Mūsų aitvaro uodega siekė 4 metrus, todėl pakilęs į dangų jis atrodė tikrai įspūdingai.
Na štai, jūs savo rankose laikote pačių pagamintą aitvarą. Dabar imkite už rankų savo šeimos narius ir skubėkite kartu gaudyti palankaus vėjo, ir skriekite kartu su svajonėmis į tolį!
Išduosime mažą paslaptį – po to, kai keturiese leidome parke aitvarą, netrukus čia sugūžėjo dar kelios šeimos daryti to paties. Taigi, geri ir smagūs pavyzdžiai užkrečia – pasimėgaukite smagiu laiku, atostogomis ir prasidėjusia vasara!
Gero vėjo! ?
Daugiau gražių idėjų – FB SvečiuosepasGodą