Ant pjedestalo – burokėliai
Virimas. Jei norite, kad burokėliai būtų gardūs bei išsaugotų naudingąsias medžiagas – juos virkite su odele. Daržoves sudėkite į šaltą vandenį. Šiam užvirus, ant lėtos ugnies daržovės puode burbuliuos apie 30-45 minutes. Išvirusius burokus skanaukite su šviežiais citrusiniais vaisiais (greipfrutais, mandarinais), raudonaisiais svogūnais, fetos sūriu, migdolų, pistacijų ar graikiniais riešutai ir gaiviais žalumynais.
Kvapniai sriubai. Gilios, tamsiai raudonos spalvos burokas sriuboje draugauja su bulvėmis, morkomis, ropėmis, įvairių rūšių kopūstais, salierų stiebais, džiovintais grybais (ypač baravykais) ir česnakais. Į puodą taip pat galite įkrėsti šiek tiek pomidorų tyrės. Berdami prieskonius, nepamirškite kmynų, maltų lauro lapų ir žiupsnelio cukraus. Įsimintino skonio suteiks šaukštas obuolių acto.
Atveriame orkaitės dureles. Jei kartu su burokėliais sumanėte kepti ir kitas daržoves, jas pjaustykite stambiau, o raudonąjį šakniavaisį – smulkesniais gabalėliais. Į kepimo indą sudėtas sudedamąsias dalis paskaninkite alyvuogių aliejaus, citrinos sulčių, medaus bei grūdėtų garstyčių mišiniu (viską gerai išmaišykite), apibarstykite šviežiais rozmarinų lapeliais ir šaukite į 190 °C karštumo orkaitę. Patiekalas čia viešės 40-50 minučių – tol, kol daržovės viduje taps minkštutėlės, o iš išorės pasidengs traškia plutele.
Sulčių mėgėjams. Šviežiai spaustos burokų sultys geriausiai dera su morkų arba obuolių sultimis. Į jas galite įpilti truputį alyvuogių aliejaus ir citrinos sulčių. Gėrimą paskaninkite žiupsneliu malto cinamono, papuoškite baziliko lapeliais. Šis energijos užtaisas labai tiks pradėti naują darbo dieną!