„Mama, tik nedėk brokolių!“

„Rinkis sveikiau“ straipsniai • 2018 m. Balandis 11 d.
Ir taip kasdien. Ir taip ne tik su brokoliais, bet ir su paprikomis, morkomis, grybais, žuvimi ir (... įrašykite savo variantą). „O mano vaikas tai viską valgo“, sako draugė, o jūs pavydite ir sykiu įžvelgiate melą – juk nebūna, kad tikrai viską valgytų.

Skirtingas maistas atsakingas už vis kitas savybes, tad kuo įvairiau valgysite, tuo bus geriau. Pasistenkite vaikui kuo anksčiau perduoti taisyklingos mitybos įpročius – su laiku sveiko maisto pasirinkimas bus savaime suprantamas. Štai keli naudingi patarimai.

1. Labas rytas

Pusryčiai, net jei tai tik bananas ar stiklinė pieno, padeda išlaikyti energiją visą dieną. Jei vaikai įpras mėgautis pusryčiais nuo pat mažų dienų, ūgtelėję šio ritualo tikrai nepamirš.

2. Užkandžiai

Praalkę vaikai čiumpa bulvių traškučius ar sausainius. Tačiau šie užkandžiai nėra labai naudingi – jų menka maistinė vertė bei jie labai kaloringi. Pasistenkite, kad jūsų maisto lentynose netrūktų sveikesnių dalykų – džiovintų vaisių, spragintų kukurūzų ar nesūrių riešutų.

3. Jaunieji daržininkai

Kai vaikai mato, iš kur atsiranda maistas ant jų stalo, valgymas tampa smagesniu. Juk daug smagiau sugraužti pačių užaugintą morką ar brokolį. Jei neturite daržo, nieko tokio – įvairios daržovės ar prieskoniai puikiai užauga ir vazonėliuose ant palangės.

4. Vandens!

Vietoj saldžių gazuotų gėrimų pasiūlykite vaikams paprasčiausio vandens. Sultys su naudingais mikroelementais ir vitaminais išties reikalingos augančiam organizmui. Tačiau telieka jos specialioms progoms – ištroškę vaikai tegul geria gryną vandenį.

5. Prašom prie stalo

Valgyti prie televizoriaus, numarinti alkį tiesiog dirbant kompiuteriu ar lekiant ką nors greitai užkąsti yra visiems įprasta. Tačiau tai – prasti įpročiai. Pasistenkite pusryčius, pietus ir vakarienę valgyti prie stalo, kartu su vis šeima. Susikūrę tokį ritualą ne tik rečiau užkandžiausite, bet ir tapsite dar artimesni vieni kitiems.

6. Vaikų kambarys – virtuvė

Vaikams daug smagiau valgyti, jei maistą pasigamina patys. Šaunu vaikams duoti jų vardines prijuostes ir pakviesti šeimininkauti drauge. Kai vaikai virtuvėje tampa nebe svečiais, kai išmoksta saugiai naudotis įrankiais, tegul atsiranda viena diena per savaitę, kai suaugusieji nesipainioja, o maistą visai šeimai gamina tik mažieji.


Populiarūs straipsniai