Stebuklingoji geltonskruosčių citrinų galia
Visų pirma, renkantis citriną, reiktų atsižvelgti į jos spalvą ir dydį – kuo apvalesnė, mažiau ovali, ryškesnė, geltonesnė šios spalva, tuo labiau ji bus sunokusi. Kitas aspektas, leidžiantis nuspėti citrinos šviežumą ir kokybę – jos žievė. Vaisiaus odelė turėtų būti švelni ir glotni, plona, lygi ir negrublėta. Paėmus citriną į rankas, jos struktūra turi būti kieta, be įdubimų. Jei vaisius minkštokas, vadinasi, greičiausiai bus pernokęs arba ketinantis gesti.
Šviežioje citrinoje gausu mums daug reikalingų vitaminų, tad šio vaisiaus skilteles neretai maišome į šaltuoju metų laiku ruošiamus, imunitetą stiprinančius gėrimus, pavyzdžiui, karštas arbatas su tarkuotu imbieru, šviežiomis apelsinų arba mandarinų sultimis, naminiu medumi, džiovintomis obuolių bei kriaušių žievelėmis, šviežiais melisų, mėtų lapeliais ar net tarkuotų agurkų griežinėliais.
Jei į karštąjį gėrimą sumanysite įtarkuoti kvapnumo suteiksiančių džiovintų citrusinių žievelių, stenkitės neliesti baltosios odelės dalies, kuri esti kartoka. Egzotikos mėgėjai į arbatą mėgsta įmaišyti ir žiupsnį kmynų, o ir aitriosios paprikos nevengia. Smaližiai į karštąjį gėrimą kartais ir lašelį klevų sirupo įlašina arba patarkuoja žiupsnį migdolų.
Ir pabaigai – citrinos gali pasitarnauti ne tik maistinėmis reikmėms. Jei iš šaldytuvo sklinda nemalonus kvapas, perpjaukite vaisių į dvi dalis, negailėdami užbarstykite druskos ir palikite pastovėti kelias dienas. Sklindantis aromatas padės nukenksminti nemalonius kvapus.