Verslininkė Liucina Rimgailė: „Gera savijauta prasideda, kai suvoki, jog privalai rūpintis savimi“
Anot desertų kūrėjos, jei norime gerai jaustis, turime įsiklausyti į savo organizmą: svarbu daugiau valandų skirti miegui, kasdien judėti, būti gryname ore, valgyti sveikatai palankų maistą bei gerti daug vandens. Tarptautiniu „Top darbdavio“ sertifikatu šiemet įvertintas prekybos tinklas „Rimi“, tęsdamas Geros savijautos mėnesio tradiciją, kalbina savo ambasadorius apie tai, kas jiems padeda puikiai jaustis pavasarį.
Svarbu įsiklausyti į savo organizmą ir laiku sustoti
Socialinių tinklų paskyrose L. Rimgailė atrodo geros nuotaikos, žvali bei pailsėjusi. Verslininkė atskleidžia tokio energingumo paslaptį: reikėjo išmokti sumažinti sau keliamus lūkesčius, kad papildoma energija nebūtų švaistoma veltui.
„Net aštuonerius metus buvau darboholikė – puikiai žinau, kokių neigiamų padarinių gali turėti toks gyvenimo būdas. Labiausiai tai kenkia santykiams: tenka praleisti daug švenčių, susitikimų su draugais ir net pasimatymų su vyru. Niekada negrįžčiau prie tokio gyvenimo būdo. Nuolatos sau primenu, kiek daug nuveikiu, net ir namų ruošos darbai man yra reikšmingi. Pastovaus intensyvaus darbo metu supratau, kad nuovargis kenkia produktyvumui. Dėl to svarbu nedirbti per jėgą, įsiklausyti į savo organizmą, kuomet yra siunčiami nuovargio signalai, parodantys, jog reikalingas poilsis. Geros savijautos pradžia – tai suvokimas, jog savimi privaloma rūpintis. Todėl dažnai kartoju sau ir kitiems, kad labai svarbu laiku sustoti“, – pasakoja L. Rimgailė.
Verslininkė keliasi labai anksti ir dar paryčiais, gerdama kavą, sveikinasi su savo sekėjais socialiniuose tinkluose. Anot L. Rimgailės, ryto metas jai yra produktyviausias:
„Kol visi miega ir namuose tylu, galiu susikaupti ir ramiai pasiruošti naujai diena. Taip pat padarau darbus, kurie buvo atidėti praėjusią dieną, nes laikas buvo paskirtas šeimai.“
Verslininkė akcentuoja ir miego svarbą gerai savijautai. „Nors ilgus metus man užtekdavo 6 valandų, dabar dažniausiai miegu po 7–8 valandas. Tai pasikeitė, nes dėl mažamečio sūnaus pabundu 3 ar 4 kartus per naktį. Dėl geros savijautos svarbu kompensuoti prarastą poilsio laiką“, – savo miego įpročiais dalinasi L. Rimgailė.
Gero savijautos receptas: sveikatai palankus maistas, skanumynai ir pozityvus mąstymas
Verslininkė atkreipia dėmesį, jog sveikatai palankus maistas turi teigiamos įtakos bendrai savijautai ir žvalumui. „Geriu daug vandens ir valgau gausius pusryčius. Skaniausias maistas man yra tas, kuris laikomas sveikatai palankiu, todėl mėgstu apsipirkti „Rimi“, kur dairausi „Rinkis sveikiau“ ženklu pažymėtų produktų. Man skaniausia juoda duona su daug grūdų. Dar mėgstu valgyti salotas su pesto padažu, alyvuogių aliejumi, balzamiko kremu ar garstyčiomis“, – apie savo racioną pasakoja L. Rimgailė. Verslininkė yra pastebėjusi, jog sveikatai palankaus maisto gaminimas namuose teigiamai paveikė ne tik jos savijautą: „Vyras pripažįsta, kad jo racionas labai smarkiai pasikeitė į gerą nuo to laiko, kai pradėjome gyventi kartu“. Be abejonės, Liucinai taip pat svarbu, kad ir mažylis visuomet gautų naminio maisto.
Tačiau keksiukų karaliene tituluojama verslininkė neapsieina be desertų. „Tai man padeda gyvenime išlaikyti pusiausvyrą“, – juokauja žinoma moteris ir prisipažįsta, jog gamindama bei ragaudama desertus, jų suvalgo tiek, kad kartais nepatogu kam nors pasakyti skaičių. Vis dėlto, saldžiaisiais užkandžiais L. Rimgailė lepinasi suplanuotai: „Vėliausiai saldumynų paskanauju apie 16 valandą. Neriboju savęs dienos metu, o vakare apetito nebėra, todėl natūraliai susidaro gan ilgi nevalgymo tarpai.“
Liucina pastebi, kad gyvenime daug lemia mūsų mintys bei teigiamas nusiteikimas. „Iš prigimties esu pozityvus žmogus. Man atrodo, jog mano smegenys genetiškai suformuotos orientuotis į sprendimus, o ne problemas. Be to, man labai padeda pokalbiai su draugėmis – gyvenimas apdovanojo gausiu būriu nuostabių moterų. Taip pat išbandžiau ir įsitikinau, kokią stiprią galią turi rašymas ranka: dėkingumo dienoraštis, minčių užrašymas, laiškai mylimam žmogui. Tai padeda paleisti nereikalingus, neigiamus dalykus ir prisikviesti teigiamus“, – savo geros savijautos receptu dalinasi soc. tinklų nuomonės formuotoja.
Palaiko darbuotojų gerą savijautą
Gera savijauta susideda iš įvairių elementų: sveikatai palankios mitybos, judėjimo, emocinės bei fizinės sveikatos. Tradiciškai balandį Geros savijautos mėnesį švenčiantis prekybos tinklas „Rimi“ siekia edukuoti ne tik pirkėjus, dalinantis sveikatai palankiais receptais, bet ir savo darbuotojus. Pasak prekybos tinklo personalo vadovės Vaidos Kaikarienės, šiais metais didelis dėmesys skiriamas emocinei bei fizinei darbuotojų sveikatai, todėl organizacijos viduje balandį vyksta gausybė vidinių iniciatyvų.
„Visus mūsų darbuotojus kviečiame į virtualius seminarus, mankštas, kvėpavimo pratimus bei treniruotes su specialistais, dovanojame specialius vitaminų rinkinius, organizuojame žygius gamtoje bei ėjimo varžybas tarp visų mūsų Baltijos šalių darbuotojų. Be to, turime ir įvairių kitų veiklų, pavyzdžiui, kartu su dietologe biure gaminate glotnučius ir skatiname kraujo donorystę. Žinoma, emocinė sveikata nėra atskirta ir nuo finansinės darbuotojų gerovės, todėl „Rimi“ darbuotojai bus supažindinami su efektyviais taupymo būdais, savo išlaidų planavimu bei finansinio raštingumo stiprinimu. Minėdami Geros savijautos mėnesį, skatiname darbuotojus po žiemos susigrąžinti motyvaciją, jėgas ir gerą nuotaiką. Tikime, kad įgytos žinios neleis sustoti ir likusius metus“, – geros savijautos veiklas įmonėje pristato V. Kaikarienė.